Kakvi brejkovi "vječitih": Ivanović sa Zvezdom osvojio Pirej, Partizan srušio Fenerbahče (VIDEO)

Iznenađenja u Grčkoj i Turskoj

9820 pregleda 15 komentar(a)
Ažurirano: 22.12.2022. 22:46h

Košarkaši Crvene zvezde i Partizana su u 15. kolu Evrolige stigli do velikih pobjeda.

Tim Duška Ivanovića je osvojio Pirej, savladao je Olimpijakos (90:86) i vratio se na pravi put poslije poraza u prošlom kolu od Olimpije Milano u Beogradu.

Zvezda je od finiša treće četvrtine preuzela kontrolu, sredinom posljednje dionice imala plus 11, ali se Olimpijakos nekako vratio.

Tako je na šest sekundi prije kraja Kostas Slukas promašio trojku za preokret kod 86:84, a Luka Vildosa (dao je 21 poen, imao osam asistencija) potom sa linije penala osigurano trijumf šampionu ABA lige.

Zvezda je upisala osmi trijumf, a Olimpijakos doživio šesti poraz.

Partizan je do drugog trijumfa u sezoni u gostima stigao na terenu koji je dobio poznat Željku Obradoviću - Žoc je dobio ovacije u "Ulker areni", a "crno-bijeli" u veoma uzbudljivom susretu trijumfovali 73:72.

Fener je imao u drugom poluvremenu i dvocifrenu prednost, Partizan ostajao u igri, a onda u finišu - bacanjima povratnika u tim Alekse Avramovića - zadao konačan udarac sastavu Dimitrisa Itudisa.

Matijas Lesor i Kevin Panter su postigli po 12 poena za Partizan, 10 Dante Egzum.

Kod domaćina, koji je vezao treći poraz zaredom u Evroligi, Skoti Vilbekin je bio najefikasniji sa 13...

Fenerbahče - Partizan 72:73

Olimpijakos - Crvena zvezda 86:90

Alba - Makabi 70:83

Baskonija - Virtus 90:79

Real Madrid - Asvel 92:73