Nju Orleans bolji od San Antonija, novi poraz Vašingtona

Pelikansi prekinuli niz od četiri uzastopna poraza

4213 pregleda 0 komentar(a)
Valančijunas, Foto: Reuters

Košarkaši Nju Orleansa pobijedili su prošle noći na svom terenu ekipu San Antonija sa 126:117 i tako prekinuli niz od četiri uzastopna poraza u NBA ligi.

Pelikansi su već poslije prve četvrtine imali 20 poena prednosti i do kraja meča su bez većih problema održavali dvocifrenu razliku, a najzaslužniji za to bio je Si Džej Mekalum koji je ubacio rekordnih 40 poena u sezoni.

Najbolje ga je pratio Jonas Valančijunas sa 16 poena i 10 skokova, dok je Trej Marfi postigao poen manje.

U timu San Antonija najbolji je bio Džeremi Sočan sa 23 poena, Tre Džons je dodao 19, a Džoš Ričardson 14 poena.

Nju Orleans ima skor od 19 pobjeda i 12 poraza, a San Antonija ima deset trijumfa i 21 poraz.

Košarkaši Jute su na domaćem parketu slavili protiv Vašingtona sa 120:112, predvođeni Malikom Bizlijem i Džordanom Klarksonom.

Bizli je meč završio sa 25, a Klarkson sa 23 poena, dok je Lauri Markanen dodao 21 poen. Kolin Sekston se vratio nakon sedam propuštenih utakmica zbog povrede desne tetive i za 17 minuta na terenu postigao 18 poena.

Bredli Bil je postigao 30, a Kajl Kuzma 21 poen za Vašington koji je poražen i 14. put u posljednjih 16 utakmica.

Juta sada ima 19 pobjeda i 16 poraza, dok je skor Vašingtona 12/21.