Partizan kontrolisao meč i slavio u Laktašima

Ekipa Željka Obradovića savladala Igokeu 96:85

2852 pregleda 0 komentar(a)

Nakon pobjede nad Fenerbahčeom u Evroligi, košarkaši Partizana su danas upisali pobjedu u 12. kolu Admiralbet ABA lige - ekipa Željka Obradovića je savladala u gostima Igokeu 96:85.

Partizan je na skoru od 10 pobjeda i dva poraza, a Igokea je na 5-7.

"Crno-bijeli" su vodili od početka utakmice, a u sjajnom napadačkom ritmu su odigrali prvo poluvrijeme - postigli su 57 poena, a primili deset manje.

U trećoj četvrtini je Igokea je uspjela da se približi na samo tri poena minusa (71:68), ali je Obradovićev tim u posljednja dva minuta tog perioda napravio mini-seriju 5:0 i ponovo stekao solidnu prednost - 76:68.

U četvrtoj četvrtini Partizan je imao i devet razlike, ali je poslije trojke Brajanta Kroforda domaćin prišao na samo posjed zaostatka (86:83, 2:50 do kraja meča). Uslijedili su potom poeni Matijasa Lesora, na drugoj strani je Kroford promašio za tri poena, a onda je Džejms Naneli, nakon ofanzivnog skoka ekipe, pogodio van linije 6,75 za 91:83.

Najefikasniji kod Partizana bili su Naneli i Kevin Panter sa po 18 poena. Lesor je ubacio 14, a Uroš Trifunović 12 poena.

Kod Igokee 26 poena Kroforda, a 21 Stefana Đorđevića.