Jokić igrao koliko je bilo potrebno, nezadrživi tandem Bostona

Džejlen Braun je postigao 39 poena, a Džejson Tejtum poen manje

3578 pregleda 0 komentar(a)
Nikola Jokić, Foto: USA TODAY Sports

Košarkaši Denvera pobijedili su na gostovanju ekipu Sakramenta sa 113:106 i tako su ostvarili peti uzastopni trijumf u NBA ligi.

Sakramento je tokom druge četvrtine vodio sa 44:24, ali su gosti već do kraja poluvremena prišli na jednocifrenu razliku.

Tim iz Kolorada pitanje pobjednika rešio je serijom 8:0 u posljednjoj četvrtini poslij čega je došao do prednosti 104:96.

Majkl Porter je za goste postigao 30 poena (19 u prvom poluvremenu), uz šest skokova, Džamal Marej je upisao 25 poena, sedam asistencija i pet skokova, dok je srpskom centru Nikoli Jokiću nedostajao jedan skok za novi tripl-dabl.

On je imao zabeležio 20 poena (14 u trećoj dionici), 11 asistencija, devet uhvaćenih lopti.

Sakramento je bio oslabljen pošto zbog povrede nije igrao litvanski centar Domantas Sabonis, a zbog koronavirusa tim nije vodio trener Majk Braun

U timu iz Kalifornije bolji od ostalih je bio Dearon Foks sa 26 poena, Kevin Erter je dodao pet poena manje, a Harison Barns je upisao 13 poena i osam skokova.

Denver je na prvom mjestu Zapadne konferencije (skor 22/11), dok je Sakramento sedmi sa 17 pobjeda i 15 poraza.

Hrvatski košarkaš Ivica Zubac pružio je odličnu igru u gostujućem slavlju Los Anđeles Klipersa protiv Toronta.

Klipersi su pobijedili sa 124:113, a Zubac je za 31 minut ubacio 23 poena uz 16 skokova, ostvarivši 13. dabl-dabl ove sezone.

Bila je to sedma pobjeda Klipersa u posljednjih devet susreta, te 21. ove sezone uz 15 poraza za četvrto mjesto na Zapadu. Toronto sa skorom 15-19 drži deseto mjesto na Istoku.

Zubac je bio najbolji igrač u gostujućim redovima, a još su petorica Klipersa imala dvocifreni učinak.

Pol Džordž je takođe, postigao 23 poena uz sedam skokova i pet asistencija. Za Klipperse igraju dva bivša člana Torontove šampionske ekipe iz 2019. godine, Norman Pauel i Kavaj Lenard. Za obojicu je to bio prvi dolazak u Toronto nakon 11. decembra 2019. kada su dobili prsten prvaka.

Publika ih je sjajno dočekala, posebno Lenarda koji je susret završio sa 15 poena, sedam skokova i osam asistencija, dok je Pauel ubacio 22.

Kod domaćina najefikasniji je bio Paskal Sijakam sa 36 poena i devet skokova.

Boston je kod kuće bio bolji od Hjustona 126:102, a još jednu vrhunsku utakmicu odigrao je tandem Seltiksa.

Džejlen Braun je postigao 39 poena, a Džejson Tejtum poen manje. Obojica su ubacila po šest trojki.

Boston je lider Istoka sa skorom 25-10, dok je Hjuston na začelju Zapada (10/24).

Gostujuću pobjedu ostvarili su i Finiks Sansi protiv Memfisa slavivši sa 125:108.

Duejn Vašington je sa 26 poena i osam asistencija predvodio pobjednički sastav. Džok Lendejl je ubacio 16, a Deandre Ejton 15.

Kod domaćina istakao se Dža Morant sa 34 poena.

Indijana je na domaćem terenu savladala Atlantu sa 129:114.

Badi Hild je bio najefikasniji u ekipi Indijane sa 28 poena, uz devet skokova, dok je Tajriz Halibarton postigao 23 poena, uz sedam dodavanja.

Dabl-dabl učinak u gostujućem timu ostvario je Džon Kolins sa 26 poena i 10 skokova, Tre Jang je do dabl-dabla došao sa 22 poena i 10 asistencija, a srpski košarkaš Bogdan Bogdanović je postigao 18 poena, uz po tri skoka i asistencije.

Oklahoma je na svom terenu bila bolja od San Antonija sa 130:114.

Do četvrte pobjede u posljednjih pet mečeva domaći tim je vodio Šej Gildžes-Aleksander sa 28 poena, osam asistencija i šest skokova, a Majk Muskala je dodao 19 poena.

Devin Vasel je za goste upisao 20 poena, dok je poen manje postigao Keldon Džonson.