„Studenti” se poigravali sa Igokeom i na pravi način stavili tačku na 2022.

Od početka drugog kvartala, na terenu je postojao samo tim Andreja Žakelja, koji je taj period otvorio serijom 19:0 i riješio pitanje pobjednika. Na kraju je bilo 104:85, mada je u 36. minutu bilo plus 37 (102:65)

10787 pregleda 2 komentar(a)
Flečer Megi i Vasilije Baćović na večerašnjoj utakmici, Foto: KK SC Derbi/Filip Roganović

Posljednja utakmica u hramu crnogorskog sporta u 2022. godini pretvorila se u nešto što niko nije mogao da očekuje - u poigravanje i ubjedljivu pobjedu SC Derbija na otvaranju 13. kola AdmiralBet ABA lige, protiv Igokee (104:85) u „Morači”.

Tim koji je prije dvije sezone igrao majstoricu polufinala sa Crvenom zvezdom, a lani u regularnom toku bio peti na tabeli je bio ravnopravan takmac samo u 1. četvrtini, koju je dobio minimalnom razlikom (22:21).

U tom nizu je 10 poena dao Nikola Pavlićević, sedam Danilo Tasić, a dva Vasilije Baćović.

Bilo je i 55:35, da bi gosti do poluvremena prišli na 59:45. Poslije povratka ekipa iz svlačionica su se gosti održavali na minus 15, ali su domaći u finišu 3. i prvoj polovini posljednje četvrtine opet pojačali tempo, pa je razlika išla do rekordnih plus 37 (102:65) u 36. minutu.

U finišu, kada su se Žakeljevi puleni opustili, tim iz Laktaša je serijom 20:2 samo ublažio poraz.

Time je spriječio i rekord „studenata” u regionalnim ligama, jer je u 9. kolu ABA 2 lige u sezoni 2020/2021. tim tadašnjeg trenera Nenada Trajkovića savladao Široki 98:62.

Uzgred, nije bilo ništa ni od rekorda u ABA ligi, jer je prošle godine u „Morači” savladana Mega 84:62.

Najefikasniji je bio Flečer Megi sa 18 poena, Tomislav Ivišić je dao 16, Pavlićević 15, uz šest asistencija, Tasić 13, a Emir Hadžibegović 11.

Kod gostiju je odskočio Brajant Kroford sa 25.

SC Derbi sada ima skor 5:8, baš kao i Igokea, a ovako ubjedljiva pobjeda bi mogla da bude jako bitna i u međusobnom skoru zbog borbe za plej-of, u koji ove sezone ide osam ekipa. „Studenti” su sada tik iznad crte...

SC DERBI - IGOKEA 104:85 (21:22, 38:23, 23:12, 22:28)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 90. Sudije: Petek, Majkić (Slovenija), Milojević (Srbija).

SC Derbi: DŽEKSON 8 (2-2), MEGI 18, Pavlićević 15 (3-2), Ivanović, Vučeljić 2 (2-2), SLAVKOVIĆ 6, HADŽIBEGOVIĆ 11 (2-2), Baćović 6 (6-4), Tasić 13 (6-4), IVIŠIĆ 16, Drežnjak 9 (4-3), Dogan.

Igokea: REJ 18 (8-7), Kondić 2, DELALIĆ 3, TANASKOVIĆ 16 (2-2), KROFORD 25 (8-7), Jošilo, Voler 2, Marić 4, ĐORĐEVIĆ 15 (4-3), Bošković.