Dubljević dominirao, Valensija izgubila, Partizanova treća pobjeda zaredom, Baskonija lider (VIDEO)

Crnogorski centra briljirao u Milanu, nije bilo dovoljno za pobjedu španske ekipe

6748 pregleda 2 komentar(a)

Valensija je izgubila od Olimpije u Milanu, nije joj pomogao ni fantastični Bojan Dubljević.

Crnogorski centar za 21 minut i 19 sekundi na parketu upisao 26 poena uz samo jedan promašaj iz igre (12-11), nije bilo dovoljno da španska ekipa dođe do "brejka" u Gradu mode.

"Manekeni" su slavili 90:79, vezali drugu pobjedu poslije očajnog niza, a vodio ih je Bili Beron sa 24 koša.

Valensija je doživjela deveti poraz, ima skor 7-9, baš kao i Partizan koji je slavio treći put u nizu.

"Crno-bijeli" su u Beogradu bili bolji od Bajerna (83:77) u meču u kojem su imali prednost od početka do kraja.

Imao je Partizan u trećoj četvrtini u dva navrata plus 15, kasnije je "brljao", dao šansu Bavarcima da dođu na minus tri, ali je i odbio nalet njemačke ekipe.

Dante Egzum je sa 19 poena predvodio tim Željka Obradovića, Matijas Lesor je meč završio sa 16 uz 11 skokova.

Isti poenterski učinak kao Francuz, ali i 14 uhvaćenih lopti, na drugoj strani je imao Otelo Hanter.

Baskonija je dala 92 poena Real Madridu (92:86, 26 je postigao Markus Hauard) i sada je prva na tabeli sa 11 trijumfa.

Makabi je u Tel Avivu srušio prvaka Evrope.

Ponos Izraela je bio bolji od Anadolu Efesa (80:72) koji nakon 16 kola ima skor 8-8.

Monako je u Kneževini pobijedio Žalgiris (84:82) za 10. pobjedu, a najzaslužniji je bio Eli Okobo sa 22 poena i devet asistencija.