Šehović za istoriju, Budućnost raspucana u Čačku

Budućnost u narednom kolu, 5. januara, gostuje Splitu

31077 pregleda 19 komentar(a)
Suad Šehović, Foto: KK bBudućnost/Filip Roganović

Košarkaši Budućnost Volija pobjedom su završili godinu - potpuno su opravdali ulogu favorita u duelu sa Borcem u Čačku i slavili 108:79 u meču 13. kola Admiralbet ABA lige.

Budućnost je upisala četvrtu vezanu pobjedu, devetu u sezoni, a Suad Šehović ušao u istoriju - upisao je 404. trojku i postao rekorder regionalne lige po broju pogođenih šuteva za tri.

U Čačku je ubacio četiri šuta za tri poena i sada ima jedan više od dosadašnjeg rekordera Siniše Štembergera.

"Plavi" su serijom 15:0 u prvoj četvrtini nagovijestili ishod meča. Domaćin je vodio 9:8, da bi za tri i po minuta igre gosti došli do 23:9.

Borac je u drugom periodu zaprijetio, smanjio na samo poen zaostatka (30:31), ali je uslijedila nova serija - 12:0 i sve je bilo gotovo.

Šehović je postigao 15 poena, najefikasniji je bio Tre Bel-Hejns sa 24, Aleksandar Lazić je meč završio sa 19, Petar Popović sa 16, a Alfa Kaba sa 15.

Budućnost u narednom kolu, 5. januara, gostuje Splitu.

Očekuje se da će na Gripama debitovati Džej Džej O'Brajen, a čeka se i dolazak zvučnog šuterskog pojačanja Erika Grina.