Mirotić nagazio liniju, utišao Pionir i zaustavio Ivanovićevu Zvezdu

Crvena zvezda je imala pobjedu u rukama, vodila je 84:81, da bi Mirotić u posljednjoj sekundi pogodio trojku za izjednačenje i uveo meč u dodatnih pet minuta

11231 pregleda 15 komentar(a)
Duško Ivanović, Foto: Dragana Stjepanović/ABA liga

Nalet košarkaške čete Duška Ivanovića zaustavili su Barselona i Nikola Mirotić.

Katalonci su slavili u Pioniru u meču 16. kola Evrolige nakon produžetka 99:94.

Crvena zvezda je imala pobjedu u rukama, vodila je 84:81, da bi Mirotić u posljednjoj sekundi pogodio trojku za izjednačenje, nakon što je prije šuta nagazio aut-liniju, i uveo meč u dodatnih pet minuta.

Prethodno je Nemanja Nedović pogodio dva bacanja osam sekundi prije kraja, a domaći tim odlučio da brani posljednji napad i pogriješio, jer je Mirotić imao poziciju iz koje je mnogo puta u karijeri bio precizan.

Mirot

Barsa je u produžecima kontrolisala rezultat, Ivanovićev tim se borio do kraja, ali nije mogao do nove pobjede.

Loša vijest za Ivanovića je povreda Luke Vildose, koga sigurno čeka pauza, a čeka se i debi Fakunda Kampaca.

Od dolaska crnogorskog trenera Zvezda ima skor 7-2 u elitnom takmičenju.

Barselona je silovito krenula, imala je 11 poena prednosti nakon prvih 10 minuta, uz čak 28 ubačenih poena. Na početku druge četvrtine gosti su imali i 15 razlike (34:19).

Ali, Ivanovićeva ekipa je još jednom pokazala koliko je čvrsta i kakvu odbranu može da igra, kada uđe u ritam i kada je nose navijači.

Ubojiti napadački potencijal Katalonaca je usporen, počeo je preokret koji je režirao Filip Petrušev, a pratio Nedović - i Zvezda je napravila seriju 17:0 za vođstvo 36:34.

Uslijedila je velika borba, ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a Zvezda je vodila 79:71 tri minuta i 13 sekundi prije kraja.

Gosti su za dva minuta izjednačili, domaćin došao u situaciju da sruši favorita, ali ispriječio se Mirotić.

Tomas Satoranski je postigao 19 poena, uz deset asistencija, Kori Higins je upisao 19, a Mirotić 12.

U ekipi Zvezde po 24 poena Nedovića i Petruševa.

Barselona ima skor 11-5, Zvezda polovičnih 8-8.