Povratak poslije 32 godine: Splićani ovacijama dočekali Duška Ivanovića, Zvezda upisala novu pobjedu

Ivanović je tri godine igrao za Jugoplastiku, a bio je kapiten ekipe koja je 1989. i 1990. godine osvojila evropske titule

23911 pregleda 14 komentar(a)
Ivanović na večerašnjem meču, Foto: Split/Ivica Cavka

Košarkaši Crvene zvezde savladali su večeras na Gripama Split 72:63 u meču 13. kola Admiralbet ABA lige.

Prije početka susreta Splićani su ovacijama dočekali trenera Zvezde i igračku legendu Jugoplastike - Duška Ivanovića, koji se večeras vratio na Gripe poslije 32 godine.

Ivanović je tri godine igrao za Jugoplastiku, a bio je kapiten ekipe koja je 1989. i 1990. godine osvojila dvije evropske titule.

Split nije zaboravio Ivanovića, a direktor kluba Dejan Žaja mu je uručio klupski dres.

Ivanovića su navijači dočekali povicima "Duško! Duško!"

Kada je riječ o utakmici, Zvezda je meč prelomila u trećoj četvrtini, koju je dobila 26:14, pa je poslije 30 minuta vodila 58:44.

U četvrtoj četvrtini su domaći prilazili na 10 poena minusa, imali i nekoliko napada da priđu na jednocifren zaostatak, ali je Zvezda svaki nalet odbila.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Ben Bentil sa 12 poena.

Kod Splićana je najbolji bio Luis Saliven sa 18 poena.