Micić trojkama sasuo Asvel za veliki preokret na Bosforu (VIDEO)

Efes serijom 18:2 u posljednjoj četvrtini slomio otpor Asvela i slavio 78:72 u 17. kolu Evrolige

6448 pregleda 0 komentar(a)

Efes je dugo bio na konopcima protiv Asvela u Istanbulu, iako je bio ogroman favorit u meču 17. kola Evrolige.

Francuzi su od početka druge četvrtine konstantno bili u vođstvu, u nekoliko navrata tokom treće četvrtine imali su i 11 poena prednosti.

Vodili su i u posljednjoj dionici, sve do tri minuta prije kraja, a onda je krenula velika serija šampiona Evrope.

Na krilima sjajnog Vasilija Micića, koji je ubacio 22 poena, od čega pet trojki, Turci rade seriju 18:2 i potpuno razbijaju otpor protivnika.

Na kraju - 78:72. Naizgled, lagana pobjeda Efesa, iako je zapravo bilo mnogo teško.

Micića su pratili Klajburn sa 15 i Buboa sa 13 poena.

Iskusni Nando de Kolo držao je ritam Asvela sve do finiša, ubacio je 12 poena, koliko i Lajti, dok su Fol i Džekson dodali po 10.

Vrlo važna pobjeda za Efesa, deveta uz osam poraza, kojom ulazi u zonu plej-ofa.

Asvel je pretposljednji sa šest pobjeda i 11 poraza.