Petrušev nadigrao Dubljevića, Zvezda slavila u Valensiji (VIDEO)

Duško Ivanović ostvario osmu pobjedu u 10. evroligaškom meču na klupi Zvezde - 77:75 u Valensiji, za koju je Bojan Dubljević ubacio svega dva poena

7778 pregleda 10 komentar(a)

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Valensiju u gostima 77:75 u 17. kolu Evrolige.

Još jedan veliki "skalp" crnogorskog trenera Duška Ivanovića, koji od dolaska na klupu beogradskog kluba ima evroligaški bilans od osam pobjeda i dva poraza.

Lišeni pomoći Argentinaca Vildose i Kampaca, kao i crnogorskog pleja Nikole Ivanovića, "crveno-bijeli" su kontrolisali meč u Valensiji maltene od početka do kraja.

Presudila je sjajna partija centra Zvezde Filipa Petruševa, ali i - jednako kao to, loše veče crnogorskog centra Bojana Dubljevića, najvažnijeg šrafa Valensije.

Dok je Petrušev za 32 minuta provedena na pakretu ubacio 29 poena i uhvatio devet lopti, Dubljević je za 22 minuta ubacio samo dva poena (šut za dva 3-1, trojke 3-0), imao je tri skoka i tri izubljene lopte.

Sjajan je, uz Petruševa, bio i Nemanja Nedović sa 19 poena.

Kod Valensije, Džons je ubacio 19, Harper 11 poena.

Od kraja prve četvrtine Zvezda je gotovo konstantno bila u vođstvu, Valensija je prilazila, a u posljednjem napadu, koji je trajao četiri sekunde, imala šut za pobjedu - Harper je pogodio obruč.

Zvezda ima bilans 9-8, isto koliko i Anadolu Efes i Žalgiris, koji su u zoni plej-ofa.

Valensija je 13. sa sedam pobjeda i 10 poraza.

Olimpijakos je u Pireju nadigrao Armani (82:66), dok je Real u Madridu bio ubjedljiv protiv Makabija (98:65).

Mečevima 17. kola okončana je prva polovina regularnog dijela sezone u Evroligi.