Novi tripl-dabl Jokića, Lejkersi nemoćni bez Džejmsa i Dejvisa

Denver savladao Lejkerse 122:109, Jokić meč završio sa 14 poena, 16 asistencija i 11 skokova

5076 pregleda 0 komentar(a)
Jokić, Foto: Reuters

Košarkaši Denvera pobijedili su sinoć na svom terenu ekipu Los Anđeles Lejkersa sa 122:109, a srpski igrač Nikola Jokić ostvario je novi tripl-dabl učinak u pobjedničkom timu.

Denver je od sredine prve četvrtine konstantno bio u vođstvu, a Lejkersi su samo za trenutak u završnici treće četvrtine smanjili razliku na pet poena (76:71).

Domaći tim je potom odličnom igrom u posljednja četiri minuta treće dionice otišao na plus 15 i do kraja bez većih problema došao do treće vezane pobjede u NBA ligi.

Denver je do pobjede vodio Džamal Marej sa 34 poena, uz sedam skokova, Kentavijus Koldvel-Poup je postigao 16 poena, dok je poen manje dodao Brus Braun, uz sedam skokova.

Jokić je trijumfu svog tima doprinio sa 14 poena, 16 asistencija i 11 skokova, čime je zabilježio 87. tripl-dabl u karijeri.

Lejkersi su bili oslabljeni neigranjem Lebrona Džejmsa i povrijeđenog Entonija Dejvisa, a najefikasniji u timu iz Kalifornije bio je Rasel Vestbruk sa 25 poena, uz po sedam skokova i asistencija.

Tomas Brajant je zabilježio dabl-dabl sa 17 poena i 10 skokova, a Kendrik Nan je upisao 15 poena u poraženom timu koji je prekinuo niz od pet vezanih pobjeda.

Denveru je ovo bila 11. uzastopna pobjeda na domaćem terenu i najduži niz poslije 2018. godine.

Na tabeli Zapadne konferencije Denver zauzima drugo mjesto sa 27 pobjeda i 13 poraza, a isti učinak ima i ekipa Memfisa na prvom mjestu.

Lejkersi su na 12. poziciji sa 19 pobjeda i 22 poraza.

Milvoki je na gostovanju savladao Njujork Nikse sa 111:107, i tako prekinuo niz od četiri uzastopne pobjede tog tima.

Gosti su tokom treće četvrtine gubili sa 70:53, da bi u posljednjoj dionici napravili potpuni preokret i došli do trijumfa.

Janis Adetokumbo je ostvario dabl-dabl učinak u pobjedničkom timu sa 22 poena i 10 skokova, a po 17 poena su upisali Bruk Lopes i Džo Ingls. Dabl-dabl je u ekipi Milvokija zabilježio i Pet Konoton sa po 11 poena i skokova.

Džejlen Branson je bio najefikasniji u ekipi Niksa sa 44 poena, Džulijus Rendl je ostvario dabl-dabl sa 25 poena i 16 skokova, dok je Imanuel Kvikli postigao 23 poena.

Milvoki je treći na tabeli Istoka sa 26 pobjeda i 14 poraza, dok su Niksi sedmi sa 22 pobjede i 19 poraza.

Memfis je na svom terenu bio bolji od San Antonija sa 121:113, i tako je došao do sedme vezane pobjede.

Pobjedu je na domaćem terenu zabilježila i ekipa Sakramenta koja je savladala Orlando sa 136:111, dok je Nju Orleans na gostovanju pobijedio Vašington sa 132:112.