Razigrana Budućnost ubjedljiva u Hamburgu

"Plavi" rutinski stigli do šeste pobjede na evropskoj sceni ove sezone

14533 pregleda 13 komentar(a)
Aleksa Ilić je imao dabl-dabl učinak, Foto: HHTowers

Skakačka dominacija u prvom poluvremenu otvorila je Budućnost Voliju put ka pobjedi u Hamburgu, a kada je Podgoričane krenuo i šut u nastavku domaćin nije imao šansi u 10. kolu Evrokupa.

"Plavi" su u lučkom gradu slavili 87:59, to im je šesta pobjeda ove sezone, njome su i prekinuli mini seriju od dva poraza u duelima sa favoritima grupe (protiv Gran Kanarije u Španiji i kod kuće od Turk Telekoma).

Budućnost je dominirala u Njemačkoj, pa je već od sredine druge četvrtine imala dvocifrenu prednost. Mnogo lakih poena je u prvom poluvremenu postigla ekipa Vladimira Jovanovića.

U reketima su dominirali Aleksa Ilić i Alfa Kaba koji su u prvom dijelu kombinovano imali učinak od 17 koševa i 15 skokova. Poenterski se istakao i Erik Grin (devet)... Sve to je bilo uvod u treći period u kojem je Budućnost definitivno slomila otpor protivnika.

Prednost je išla i do 18 razlike, a pred posljednju četvrtinu je iznosila plus 16 - 65:49. Kasnije se više dilema nije postavljala...

Grin je sa 22 poena bio najefikasniji u Budućnosti, Ilić je upisao 11 uz 10 skokova, a Kaba 10 i devet uhvaćenih lopti.

Još jedan novajlija, Džej Džej O'Brajen, postigao je osam, Kameron Rejnolds devet, Tre Bel-Hejns sedam, uz četiri skoka i pet asistencija...

Budućnost takmičenje u Evrokupu nastavlja naredne srijede kada u "Moraču" stiže poljski Šljonsk.

HAMBURG - BUDUĆNOST VOLI 59:87 (13:20, 20:23, 16:22, 10:22)

Hamburg - Dvorana "Edel-optiks". Sudije: Mogulkodž (Turska), Koromilas (Grčka), Baena (Španija).

Hamburg: Šurman 6, Kliri, Paukste, Filips 3 (1-1), Majsner 17 (1-0), Vudard 11, Samar, Alegbe-Isifu, Klark 18, Kozak 4, Čajlds.

Budućnost Voli: Rejnolds 9, Bel-Hejns 7, Šehović, Atić 3, Kaba 10 (4-4), Lazić 4 (4-4), O'Brajen 8, Ilić 11 (1-1), Drobnjak 4 (2-2), Popović 5 (2-2), Grin 22 (1-1), Kamenjaš 4.