Nova velika pobjeda SC Derbija: "Studenti" nakon 45 minuta borbe slavili u Draženovom domu

Podgorički tim savladao Cibonu - 98:89

9440 pregleda 4 komentar(a)

Košarkaši SC Derbija kao da su se pretplatili na neizvjesne završnice u AdmiralBet ABA ligi. I na pobjede u takvim finišima.

"Studenti" su poslije 45 minuta borbe savladali Cibonu u Zagrebu (98:89) i nastavili da koračaju ka plasmanu u plej-of regionalnog takmičenja.

Uzbuđenja nije nedostajalo u Draženovom domu.

Podgorička ekipa je imala odličan ritam u prvom dijelu druge četvrtine, tada je i stekla osam poena prednosti (33:25), ali je potom dozvolila domaćinu da preokrene i ode na plus sedam (44:37).

Cibona je potom imala i dvocifreno vođstvo (56:46), prije nego je SC Derbi počeo da topi minus.

Tim Andreja Žakelja je stigao do neizvjesne završnice, prokockao nekoliko napadača da izjednači ili preokrene, a onda dočekao napad za produžetak koji je rutinski iz tajm-auta realizovao Loren Džekson (77:77).

Bio je to uvod u sjajan produžetak SC Derbija u kojem su stvari u svoje ruke uzeli Džekson (ukupno 27 poena) i Mateo Drežnjak koji je upisao 11.

Istaoa se i Danilo Tasić sa 23 i devet skokova, te četiri pogođene trojke iz isto toliko pokušaja.

SC Derbi ima sedam trijumfa i osam poraza, Cibona je sada na pobjedu manje...