Ubjedljiv poraz Budućnosti: Zvezda na krilima Mitrovića i Kampaca slavila u "Morači"

Budućnost Voli - Crvena zvezda 56:76

32573 pregleda 33 komentar(a)
Ažurirano: 15.01.2023. 21:27h
Završeno
21:15h

Derbi je bio samo na papiru - Crvena zvezda je večeras vodila od početka do kraja i u meču 15. kola Admiralbet ABA lige ubjedljivo savladala Budućnost 76:56.

Budućnost večeras nije imala rješenja za gostujuću ekipu, igrala je slabo u napadu, o čemu svjedoči i 56 postignutih poena, uz čak 18 izgubljenih lopti.

Od početka je meč protekao u znaku Luke Mitrovića i Fakunda Kampaca. Zvezda je brzo stigla do dvocifrene prednosti (19:9), nakon 10 minuta vodila 19:12, a na poluvremenu 37:25.

KK Budućnost Voli

U nastavku je Zvezda prvo stigla do 18 poena viška, da bi Budućnost uspjela da priđe na 53:46 poslije trojke Aleksandra Lazića.

Nakon toga je ponovo sve billo u znaku Zvezde, koja je stigla i do maksimalnih 22 poena prednosti.

Najefikasniji kod domaćih bio je Erik Grin sa 14 poena. On je bio jedini dvocifreni igrač u ekipi Vladimira Jovanovića.

Kod Zvezde 21 poen Mitrovića, 18 Dobrića, a 14 Kampaca, koji je imao i 12 asistencija i osam ukradenih lopti, uz indeks 34.

Izmjena: 21:27h
21:10h

Raste prednost gostujuće ekipe - 72:48, poeni Vildose.

21:07h

Plus 20 za Crvenu zvezdu, pogodio je Kampaco - 68:48.

21:05h

Zvezda se ponovo odlijepila nakon poena Kampaca, pa trojke Petruševa - 65:49.

20:55h

Trojka Lazića, povratak Budućnosti 53:46.

20:52h

Trojka Popovića, serija 5:0, Budućnost na minus 10 - 53:43.

20:46h

Koš i dodatno bacanje Grina - 49:38.

20:43h

Poeni Drobnjaka, pa Popovića - 49:35.

20:38h

Plus 18 za Zvezdu, maksimalna prednost nakon trojke Dobrića - 45:27.

20:36h

Prvi poeni Budućnosti u drugom dijelu, prodor Bel-Hejnsa - 39:27.

20:34h

Počelo je drugo poluvrijeme poenima Mitrovića - 39:25.

20:17h

Kraj prvog poluvremena, Zvezda vodi 37:25.

Budućnost bez rješenja za Kampaca (osam asistencija i četiri ukradene lopte) i Mitrovića (17 poena). "Plavi" su u prvom dijelu imali čak 13 izgubljenih lopti.

Fakundo Kampaco
20:11h

Kontra Zvezde, laki poeni Dobrića - 34:22.

20:06h

Atraktivan pas Kampaca, zakucavanje Mitrovića - 30:22.

20:04h

Luka Mitrović je nerješiva enigma za centaarsku liniju Budućnosti - 27:19.

Potom Atić pogađa trojku - 27:22.

20:03h

Poeni Grina - 25:19.

20:01h

Dobrić održava Zvezdu na sigurnoj prednosti i pogađa trojku - 25:17.

19:58h

Zvezda je više od pet minuta bila bez poena, nakon toga pogodio je Dobrić koš i dodatno bacanje - 22:16.