Budućnost trojkama slomila Cibonu za plasman u polufinale

90 pregleda 0 komentar(a)
Nikola Ivanović, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 20.09.2017. 18:56h

Košarkaši Budućnost Volija plasirali su se u polufinale Super kupa ABA lige, pobjedom nad Cibonom 96:90, u uzbudljivom i atraktivnom meču u barskoj "Topolici".

Utakmica puna preokreta i dobrog ritma, u kojoj je podgorički tim u jednom trenutku imao 10, a zagrebački 12 poena prednosti, odlučena je u finišu.

Budućnost je bolje počela meč, predvođena Gordićem i Nikolićem, imala deset poena prednosti (25:15, 27:17), a prvu četvrtinu riješila sa plus šest (27:21).

Cibona je u drugom periodu uhvatila priključak, a minut i 10 sekundi prije kraja trojkom Bošnjaka prvi put povela (46:45).

Kraj prvog i početak drugog poluvremena bio je period u kome Budućnost nije mogla da nađe rješenje za dalekometnu paljbu Ivana Novačića, koji je pogodio tri trojke u seriji 13:0, kojim je zagrebački tim stekao razliku od 12 poena (59:47).

Cibona je dvocifrenu razliku održavala do 27. minuta. Izgledalo je da meč potpuno ulazi u ritam hrvatskog tima, ali je Budućnost reagovala.

Nikola Ivanović je bio lider tima u trenucima velikog preokreta. Tri trojke za minut i po igre u posljednjoj četvrtini ubacio je plejmejker “plavih”, koji su od pet poena zaostatka, došli do četiri poena prednosti (76:72)...

Nije, ipak, Budućnost prelomila meč u tim trenucima, već u finišu, u posljednja tri minuta...

Prvo je Nemanja Gordić odmijenio Ivanovića, a zatim se raspucao i Danilo Nikolić, koji je minut i 15 sekundi do kraja ubacio trojku za 94:86 i riješio dileme.

Nikola Ivanović postigao je 19 poena, od čega pet trojki iz devet pokušaja, Danilo Nikolić ubacio je 17 (3-3 za tri), Nemanja Gordić 16 (osam asistencija), a Filip Barović 15, uz 12 skokova.

U timu Cibone najefikasniji je bio Ivan Novačić sa 20.

Budućnost Voli - Cibona 96:90 (27:21, 20:28, 20:23, 29:18)

Bar - Dvorana: „Topolica”. Gledalaca: 1.200. Sudije: Koljenšić (Crna Gora), Mrdak (Srbija), Babić (Srbija).

Budućnost Voli: Ivanović 19 (4-4), Se. Šehović, Barović 15 (9-5), Starovlah 6, Gordić 16 (7-6), Baćović, Bojić, Ilić 6, Z. Nikolić 11 (1-1), Gibson 3 (2-1), Popović 3 (2-1), D. Nikolić 17.

Cibona: Bilinovac 11 (2-2), Uljarević, Ćorić, Melvin 18 (3-2), Gilbert, Novačić 20 (4-3), Bošnjak 8, Rozić 9 (5-3), Ljubičić 5, Gospić 10 (1-1), Mandić, Hal 9 (2-2).