Zvezda četiri i po minuta bez koša za poraz u Kaunasu, nestvarna pobjeda Bajerna, Olimpijakosu pripao derbi (VIDEO)

Nikola Ivanović se vratio u tim Crvene zvezde nakon nešto manje od dva mjeseca

11674 pregleda 1 komentar(a)
Ažurirano: 20.01.2023. 22:51h

Žalgiris je pobijedio Crvenu zvezdu u Kaunasu 71:66 u 20. kolu Evrolige.

Neobičan meč, pun preokreta, gledan je u ispunjenoj "Žalgiris areni", gdje su domaći u prvom poluvremenu vodili i 12 razlike, a Zvezda u nastavku preokrenula.

Trener Duško Ivanović promijenio je odbranu u drugom dijelu, "zelena šuma" nije imala rješenja, pa su gosti pet minuta prije kraja košem Vildose poveli 64:57 i došli na korak od pobjede.

A onda - u naredna četiri minuta, sve do posljednjeg, nisu dali ni koš!

Žalgiris je napravio seriju 13:0 i stigao do 12. pobjede ove sezone, uz osam poraza.

Odlučile su dvije vezane trojke Edgarasa Ulanovasa u posljednja dva minuta.

Upravo je Ulanovas bio najefikasniji kod domaćih sa 13 poena, kod gostiju je Filip Petrušev ubacio 16.

Zvezda, za koju je nakon skoro dva mjeseca zaigrao oporavljeni Nikola Ivanović, ima bilans 10-10.

Još nevjerovatniji preokret viđen je u Istanbulu, gdje je Bajern šokirao Efes - 89:81.

Četa Andree Trinkijerija gubila je sredinom treće četvrtine sa 16 razlike, a u finišu stigla od ubjedljivog trijumfa.

Bavarci su u samom finišu pet napada zaredom pogađali trojke - dvije Otelo Hanter, po jednu Nils Gifaj, Ognjen Jaramaz i Kasijus Vinston.

Hanter je sa 18 bio najefikasniji na meču, kod Efesa je Vasilije Micić ubacio 15.

Olimpijakos je u derbiju bio bolji od Real Madrida (76:60), pa sada četiri ekipe dijele prvo mjesto sa skorom 13-7.

Uz Oli i Real tu su i Fenerbahče i Barselona...

Olimpija Milano je i dalje u velikoj krizi, pa je u Gradu mode pobijedio i Asvel - 79:73.