Podgorica savladala Široki i napravila korak ka plej-ofu

Podgorica je nakon večerašnjeg meča sedma na tabeli sa po četiri pobjede i poraza

3788 pregleda 2 komentar(a)
Radost Podgoričana, Foto: ABA League j.t.d/Dragana Stjepanović

Košarkaši Podgorice savladali su večeras Široki 69:62 na startu četvrtog "balona" NLB ABA2 lige u Banjaluci.

Ekipa Nebojše Bogavca je savladala direktnog konkurenta za plasman na završni turnir i napravila veliki korak ka plej-ofu. Ekipa nakon večerašnjeg trijumfa ima po četiri pobjede i poraza i nalazi se na sedmom mjestu, dok je Široki na osmoj poziciji sa identičnim skorom.

Podgorica je od početka meča jurila rezultat, imala i 13 poena minusa, ali je posljednjih deset minuta odigrala odlično i stigla do pobjede.

Na pet minuta do kraja meča crnogorski tim je imao sedam poena minusa (62:55), ali do kraja utakmice nije primio poen, već je serijom 14:0 stigao do trijumfa.

"Široki je jedna od četiri-pet najjačih ekipa u ligi. Dobro je vođena, dobro trenirana, mlada, iskusna i kvalitetna. Mi smo mlada ekipa - imamo oscilacija, što je i normalno. Pokazali smo borbenost, zrelost i hrabrost u odlučujućim momentima", rekao je Bogavac,

Viktor Vujisić je ubacio 14, Luka Bogavac 13, a Mladen Vujić i Ludovik Bejhurst po 10 poena.

Na drugoj strani su se istakli Ive Ivanov i Dajšon Najt sa po 16 poena.

Podgorica u srijedu od 18 igra protiv Osijeka.