Ni Sutjeska nije mogla da prekine pobjedničku seriju Heliosa

Nikšićani u 3. četvrtini gubili 58:46, potom u posljednjoj dva puta izjednačili, ali su izgubili 74:66

2772 pregleda 9 komentar(a)
Zdravko Bošković u borbi za loptu sa igračima Heliosa, Foto: ABA liga/Dragana Stjepanović

U derbiju 8. kola NLB ABA2 lige, Sutjeska je u banjalučkom "Boriku" poražena od Heliosa 74:66.

Slovenački tim je tako ostao sam na vrhu, sa svih osam pobjeda, dok su Nikšićani na diobi 4. i 5. mjesta sa skorom 6:2.

Sutjeska je u 16. minutu povela 32:24, ali je Helios do poluvremena izjednačio, a onda u 3. četvrtini najavio pobjedu, jer je stigao do 58:46.

Tim Darka Vujačića je, međutim, smogao snage da dva puta izjednači (60:60 i 62:62), na ulazu u posljednja dva minuta smanjio na 64:65 polaganjem Zdravka Boškovića, ali više nije mogao.

Mašan Vrbica je bio najbolji u redovima Sutjeske sa 21 poenom i sedam skokova, Vladimir Tomašević je ubacio 11, a Bošković 10 koševa. U pobjedničkom timu je odskočio Tibor Mirtič sa 23 pogotka.