Musa riješio "el klasiko", nestvaran preokret Radonjića, Valensija slavila bez Dubljevića

Panatinaikos gubio 15 razlike na poluvremenu, a onda deklasirao Žalgiris

12355 pregleda 2 komentar(a)
Ažurirano: 26.01.2023. 23:03h

Četrdeset i pet minuta velike borbe i pobjeda Real Madrida u "el klasiku" protiv Barselone u 21. kolu Evrolige.

"Kraljevski klub" je slavio nakon produžetka (91:86) iako je dugo izgledalo da će gosti trijumfovati u regularnom dijelu.

Imala je Barsa u prvoj četvrtini plus 12, u trećoj i 10 razlike, ali se Real u posljednjem periodu vratio na krilima Serhija Ljulja.

Mogao je iskusni bek da bude i tragičar derbija, a kada se došlo do dodatnih pet minuta stvari u svoje ruke je preuzeo Džanan Musa.

Košarkaš iz Bosne i Hercegovine je postigao devet poena, imao je i pomoć Marija Hezonje, Gabrijela Deka i Ljulja, pa je Real stigao do 14. trijumfa.

Dek je bio najefikasniji sa 23 poena, Ljulj je upisao 19, a Musa 18...

Kod Barse se istakao Nikola Mirotić (17).

Valensija je slavila četvrti put zaredom, sada je na skoru 11-10 - španski tim je bio bolji od Albe u Berlinu (94:88).

Crnogorski reprezentativac Bojan Dubljević je propustio meč zbog povrede zgloba, a goste je predvodio Džered Harper sa 20 koševa.

Džona Radebau, Amerikanac sa crnogorskim pasošem, upisao je sedam poena, dva skoka i asistenciju.

Veliki preokret je napravio Panatinaikos koji vodi naš trener Dejan Radonjić.

PAO je u Atini gubio 15 razlike od Žalgirisa na poluvremenu (42:27), a u nastavku je viđena potpuna dominacija "zelenih" koji su dali 62 poena i primili svega 23 za konačnih 89:65!

Peris Li je sa 24 poena predvodio domaćina.

Monako je bez problema savladao Olimpiju Milano (101:88), dok je Fenerbahče lako pao u duelu sa Asvelom - 91:77.

Najbolji kod domaćina je bio bivši igrač Fenera Nando de Kolo sa 26 pogodaka.