Partizanova osveta Zvezdi, : Egzum i Ledej riješili "vječiti derbi" u Evroligi (VIDEO)

"Crno-bijeli" bolji od Crvene zvezde 79:78, Baskonija nadigrala Efes, pobjede Olimpijakosa i Bajerna

18045 pregleda 28 komentar(a)
Ažurirano: 28.01.2023. 00:47h

Partizan se revanširao Crvenoj zvezdi za poraz u prvom dijelu sezone i slavio u još jednom evroligaškom košarkaškom derbiju.

"Crno-bijeli" su pobijedili 79:78, pa oba beogradska tima sada imaju skor 10-11.

Tim Željka Obradovića je vodio praktično 35 minuta, a trijumf mu je sa linije slobodnih bacanja osigurao Dante Egzum, pogodio ih je pet od šest u posljednjih pedesetak sekundi.

Australijanac upisao 20 koševa, isti učinak je imao i "tihi heroj" Zek Ledej koji je u trećoj i posljednjoj četvrtini pogađao u momentima kada je ekipa Duška Ivanovića igrala sjajnu odbranu.

U sastavu Zvezde se istakao Luka Vildosa sa 26, Nemanja Nedović je stao na 23, dok je crnogorski plejmejker Nikola Ivanović imao po dva poena i skoka za 13 minuta na parketu.

Isti učinak kao Partizan i Zvezda ima Anadolu Efes nakon poraza od Baskonije u Vitoriji - 114:111 poslije produžetka, iako je imao plus 11 sredinom posljednje četvrtine.

Met Kostelo je bio najefikasniji kod domaćina sa 33 poena, a briljirao je Darijus Tompson sa 19 i čak 16 asistencija.

Kod Efesa se istakao Šejn Larkin (21).

Olimpijakos je u Pireju opravdao ulogu favorita protiv Makabija (95:89), dok je Bajern savladao Virtus (91:84).