Budućnost nikad lakše do pobjede u „Stožicama”

Tim Vladimira Jovanovića savladao Cedevita Olimpiju 80:58

16851 pregleda 12 komentar(a)
Tre Bel-Hejns je bio najefikasniji sa 21 poenom, Foto: ABA liga/Dragana Stjepanović

Pobjeđivala je Budućnost Voli u Ljubljani i Olimpiju i Cedevita Olimpiju, ali nikada lakše nego večeras - tim Vladimira Jovanovića se poigravao sa izabranicima Jurice Golemca i učinio da derbi 17. kola AdmiralBet ABA lige ne opravda taj epitet.

„Plavi” su dominirali gotovo sve vrijeme, domaći se držali do 33:37 na startu 3. četvrtine, ali je do kraja na terenu postojao samo jedan tim za konačnih 80:58.

U 1. poluvremenu su oba tima igrala na mahove, ali su gosti bili malo konkretniji. Budućnost je nakon koša i dodatnog bacanja Trea Bel-Hejnsa, te pet vezanih poena Erika Grina, povela 11:4 u 7. minutu, da bi domaći uzvratili i izjednačili na 11:11.

I opet su viđene tri serije - gostiju 6:0, pa domaćih 7:0 za treće vođstvo (18:17, nakon 2:0 i 4:3), a onda opet „plavih”, sada 7:0, za 24:18.

Cedevita je brzo stigla do izjednačenja, ali je na 26:26 tim Vladimira Jovanovića vezao devet poena i stekao rekordnih plus devet (35:26).

U 25. minutu, Kameron Rejnolds je ukrao loptu i zakucao za 49:39, da bi Bel-Hejns, do tada najefikasniji igrač meča sa 17 poena, nezgodno doskočio i požalio se na bol u koljenu u 26. minutu, pri rezultatu 55:47, pa je morao da izađe iz igre.

To, ipak, nije uticalo na „plave”. Naprotiv - Petar Popović je dao dva bacanja umjesto Kanađanina, a potom su Grin sa jednom i Marko Jagodić-Kuridža sa dvije trojke povisili na nedostižnih plus 17 (64:47).

Bel-Hejns se vratio u posljednjoj četvrtini i iz jako teške situacije prvi put donio plus 20 (70:50) na šest minuta i 19 sekundi do kraja. Jurica Golemac je potrošio i posljednji tajm-aut, ali mu je bilo uzalud, jer je plejmejker Podgoričana ubrzo povisio na 72:50.

U nekoliko navrata je bilo i plus 23, a u finišu meča sa tribina „Stožica” su se čuli i zvižduci na utakmici koja je trebalo da ima svečarsku atmosferu, jer se iz upotrebe povukao dres sa brojem 10 legendarnog kapitena Olimpije, Dušana Hauptmana.

Dušan Hauptman

Bel-Hejns je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 21 poenom, a dvocifren učinak je imao samo još Grin (12). Na devet je stao Rejnolds, Edin Atić je ubacio osam, a po šest Jagodić-Kuridža, Popović, Džej Džej O'Brajen i Kenan Kamenjaš.