Embid vodio Filadelfiju, Finiks savladao Boston

Atlanta pobijedila Jutu, Indijana bolja od Sakramenta, a Orlando od Minesote

5164 pregleda 0 komentar(a)

Košarkaši Finiksa savladali su u gostima Boston 106:94, vratili se na pobjednički kolosjek i na najbolji način počeli seriju mečeva sa timovima iz Istočne konferencije.

Sansi su bili oslabljeni, u ekipi nije bilo Devina Bukera, a meč su prelomili u posljednjoj četvrtini kada su napravili seriju 14-2 i prednost održavali do kraja.

Najefikasniji kod Finiksa bio je Mikal Bridžis sa 25 poena. Kris Pol je imao 15 poena, a Dario Šarić i Deandre Ejton po 14. Šarić je imao 13, a Ejton 10 skokova.

Kod Bostona je najbolji bio Džejlen Braun sa 27 poena i osam skokova. Džejson Tejtum je imao 20 poena, šest skokova i pet asistencija, a Derik Vajt 19 poena i pet skokova.

A Filadelfija je na krilima Džoela Embida savladala San Antonio 137:125.

Filadelfija je na poluvremenu imala 12 poena prednosti (73:61), poslije tri četvrtine je bilo plus 19 (106:87) i neizvjesnosti nije bilo.

Embid je meč završio sa 33 poena i 10 skokova. Tajris Maksi je ubacio 25, a Džejms Harden 16 poena.

Malaki Branam je predvodio San Antonio sa 26 poena.

Atlanta je savladala Jutu 115:108 i stigla do druge pobjede zaredom. Atlanta je prekinula niz od šest poraza u mečevima protiv Jute, a sinoć je vodila i 20 razlike, da bi "džezeri", 36 sekundi prije kraja, prišli na minusa četiri - 112:108. Tada je Hanter pogodio trojku i postavio konačan rezultat.

Najefikasniji kod Atlante bio je Tre Jang sa 27 poena. Hanter je ubacio poen manje.

Jutu je predvodio Lauri Markanen sa 25 poena.