SC Derbi se približio plej-ofu, Mornar strahuje za opstanak

U malom crnogorskom derbiju, tim Andreja Žakelja ubjedljivo savladao Barane 94:74

11364 pregleda 5 komentar(a)
Loren Džekson šutira pored Gregora Glasa i Marka Pecarskog, Foto: KK SC Derbi/Filip Roganović

Ako ne bude sijaset nepredviđenih rezultata, košarkaši SC Derbija će u svojoj drugoj sezoni u AdmiralBet ABA ligi, a trećoj uopšte u regionalnim takmičenjima, igrati plej-of, jer nakon 18 kola imaju polovičan skor.

Šta više, moguć je i podgorički derbi već u četvrtfinalu, jer je tim Andreja Žakelja pobjedom nad Mornarom (94:74) stigao do diobe 6. mjesta sa Zadrom, a Budućnost Voli bi lako mogla da završi regularni tok kao treća...

S obzirom na to da u naredna tri kola imaju odličan raspored, jer dočekuju Megu i Split, a gostuju Borcu, „studenti” bi mogli da otklone sve dileme oko ulaska u nokaut fazu pet utakmica prije kraja.

Najveće prijetnje za mjesto u razigravanju su im baš Mega i Split, koje imaju skor 7:11, a sa te dvije pobjede bi riješili sve.

Ekipu Mihaila Pavićevića, s druge strane, čekaju brige oko opstanka. Na 17 utakmica je upisala pet pobjeda, kao i Igokea, a iza nje su samo Borac (4:13) i MZT (3:15).

U atmosferi kakva ne priliči ABA ligi, pred svega 130 ljudi (zajedno sa upravama klubova, mladim igračima SC Derbija, ali i nekoliko prvotimaca Budućnosti), mali crnogorski derbi nije donio nikakva uzbuđenja.

Barani su samo jednom izjednačili, i to na 2:2, a pitanje pobjednika je nagoviješteno serijom 10:0, kojom je Žakeljev tim poveo 24:13 u 8. minutu. U finišu 2. četvrtine je bilo i 15 razlike (49:34), a više od rezultata, Mihaila Pavićevića je morala da brine indolentna igra njegovih pulena.

Mornar je nakon povratka iz svlačionica igrao agresivnije, pa je na isteku 25. minuta Marko Pecarski poslije ofanzivnog skoka smanjio na 56:50, što je izazvalo ljutitu reakciju Žakelja, koji je tražio tajm-aut i bacio bočicu sa vodom.

Nije pomoglo - domaći su nastavili da se muče u napadu, pa je Radovan Đoković iskoristio dva bacanja za 56:52, prije nego što je Mateo Drežnjak konačno prekinuo post, da bi uskoro Nikola Pavlićević trojkom vratio dvocifrenu razliku (63:52).

„Studenti” su serijom 11:0, u kojoj su iza linije 6,75 pogađali Danilo Tasić, Andrija Slavković i Nikola Pavlićević, sedam minuta prije kraja stigli do rekordnih plus 21 (81:60).

Tasić je bio najefikasniji u domaćem timu sa 20 poena, Slavković je dao 16, Drežnjak i Emir Hadžibegović po 12, a Loren Džekson 10, uz devet asistencija.

Kod gostiju su dvocifren učinak imali Kristijan Džons, Glas, Pecarski (po 12) i Đoković (11).

SC DERBI - MORNAR 94:74 (29:21, 20:16, 19:21, 26:16)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 130. Sudije: Belošević, Obrknežević, Ćalić (Srbija).

SC Derbi: DŽEKSON 10 (4-4), Megi, Pavlićević 8, Ivanović 2 (1-0), Vučeljić, SLAVKOVIĆ 16 (4-3), HADŽIBEGOVIĆ 12 (2-1), Baćović 3, Tasić 20 (4-2), T. IVIŠIĆ 9 (2-1), Z. Ivišić, DREŽNJAK 14 (6-6).

Mornar: Goldvajr 7 (2-2), DŽONS 12 (4-2), GLAS 12 (5-3), Živanović 2, ĐOKOVIĆ 11 (4-4), Kovačević 5 (5-3), Marljukić, PECARSKI 12 (2-0), Miković, VUJAČIĆ 9, Vranješ, Radetić 4 (1-0).