Rutinski do Eurobasketa: Crna Gora nadigrala Austriju za sedmi nastup na EP

Crnogorske košarkašice nisu dozvolile iznenađenje u "Bemax areni" i pobjedom nad Austrijankama su kompletirale još jedne uspješne kvalifikacije (65:48)

12893 pregleda 7 komentar(a)

Crnogorske košarkašice su pobjedom protiv Austrije 65:48 ostvarile cilj i plasirale se sedmi put zaredom na Eurobasket, koji će će se od 15. do 25. juna ove godine održati u Izraelu i Sloveniji.

Izabranice Jelene Škerović su nešto sporije otvorile meč, gošće su povele 6:2.

U neefikasnoj prvoj četvrtini naša reprezentacija je sa sedam poena u nizu preokrenula na 9:6 i preuzela kontrolu.

Dragana Živković je prvu dionicu završila u stilu, trojkom o tablu u posljednjoj sekundi, pa je Crna Gora bila na plus pet (15:10).

Tim pogotkom je počela njena sjajna serija u kojoj je ubacila još dva šuta iza linije 6,75 i uz šest poena iz reketa došla do 15 na poluvremenu.

Sjajnom odbranom Austrijanke su limitirane na 21 poen za 20 minuta igre, pa se na veliku pauzu otišlo sa maksimalnom prednošću (30:21).

Početak nastavka je pripao Austriji, u dva navrata je prilazila na minus pet (34:29, 36:31), ali su Jelena Vučetić i Bojana Kovačević trojkama, uz polaganje kapitenke Jelene Dubljević odbili nalet protivnika (44:33).

Sofija Živaljević je još jednim dalekometnim hicem na pola minuta prije kraja četvrtine donijela 13 razlike (49:36) pred ulazak u posljednji period.

U njemu je naša selekcija mirno privela meč kraju, a prednost je rasla do maksimalnih plus 17 (63:46).

Jelena Dubljević je bila najbolja u našoj reprezentaciji sa 16 poena, imala je i devet skokova i četiri asistencije.

Odličan meč su odigrale Dragana Živković sa 15 i Sofija Živaljević sa 14...

Crna Gora posljednji meč u kvalifikacijama igra u nedjelju, takođe u Podgorici - rival je Danska.

CRNA GORA - AUSTRIJA 65:48 (12:10, 18:11, 19:15, 16:12)

Podgorica - Dvorana "Bemax arena". Gledalaca: 500. Sudije: Hrvoje Čavar (Bosna i Hercegovina), Gilbert Hodža (Albanija), Cisil Ginger (Turska).

Crna Gora: Dubljević 16 (3-2), Kovačević 6 (2-1), Živaljević 14 (3-2), Vukčević, Radonjić, Živković 15, Mujović, Jakšić, Bigović, Vučetić 10, Šćepanović, Leković 4.

Austrija: Kepl 2, K. Nojman 3, Fuhs-Robetin 14 (4-3), Vildbaher, Zagerer 14, Krisper, Alborova, Zil 2, Šiher 6 (2-0), A. Nojman 3, Soliom (2-0), Koizar 4.