Zvezda na krilima Nedovića osvojila Tel Aviv, Partizan ubjedljiv u Bavarskoj (VIDEO)

Evroliga u košarci - pobjede beogradskih timova, slavila i Barselona

6195 pregleda 7 komentar(a)
Kevin Panter je bio najefikasniji u Partizanu, Foto: Twitter/KK Partizan

Seriju od četiri poraza u Evroligi košarkaši Crvene zvezde su prekinuli na jednom od težih gostovanja na Starom kontinentu.

Aktuelni šampion ABA lige je savladao Makabi u Tel Avivu 89:86 u meču koji je kontrolisao 35 minuta.

Imali su "crveno-bijeli" u nekoliko navrata prednost od 16 poena, dugo je izgledalo da Makabi nema šansi, ali je nekako stigao do penal završnice.

U njoj je, ipak, tim Duška Ivanovića zasluženo upisao 11. pobjedu u sezoni.

Nemanja Nedović je briljirao sa 28 poena (trojke 9-6), Luka Mitrović je upisao 14, Ogenjen Dobrić 13, dok je Nikola Ivanović za 16 minuta na parketu podijelio sedam asistencija, uz tri poena i dva skoka.

Vejd Boldvin je kod domaćina brojao do 38, ali je i promašio nekoliko ključnih slobodnih bacanja (15-10), pa je Makabi poslije 24 kola na skoru 12-12.

A još jedan veliki trijumf, četvrti u nizu i 13. u sezoni, ostvario je Partizan.

Ovog puta u Minhenu gdje se osjećao kao domaćin s obzirom na veliki broj navijača "crno-bijelih".

Izabranici Željka Obradovića su slavili 82:71, u jednom momentu posljednje četvrtine je bilo i plus 20...

Kevin Panter je upisao 19, Matijas Lesor 16, Džejms Naneli 15...

Barselona je uz 17 koševa Nikole Mirotića bila ubjedljiva protiv Virtusa u Bolonji - 92:75.