Vučević upisao "dabl-dabl", Bulsi poraženi u Bruklinu

Vučevićev 34. "dabl-dabl" nedovoljan Čikagu, Bulsi nakon novog poraza imaju rekord 26-29 i zauzimaju 9. mjesto na Istoku

5338 pregleda 3 komentar(a)

Nikola Vučević postigao je 15 poena i uhvatio 17 skokova u porazu Čikaga na gostovanju u Bruklinu (116:105).

Crnogorski košarkaš upisao je 34. "dabl-dabl" učinak ove sezone. Šutirao je 7/15 iz igre, ali uz svega jednu pogođenu trojku iz šest pokušaja.

Nikola Vučević

Tim iz "vjetrovitog" grada je sjajno otvorio utakmicu i prvu četvrtinu rješio u svoju korist (26:19). Početkom drugog kvartala Čikago je imao i 13 poena prednosti, ali se onda probudio Džo Heris koji je postigao šest trojki pa su Netsi otišli na pauzu sa prednošću od tri poena (53:50).

U trećoj dionici "mrežice" su vodile i 11 razlike, međutim, 30 od posljednih 44 poena u četvrtini su bili djelo gostiju pa su u odlučujući period ušli sa pet poena razlike.

Kem Tomas i Spenser Dinvidi su sa po 13 koševa u posljednjem kvartalu pomogli domaćinu da preokrene i na kraju slavi rezultatom 116:105.

Povratnik Dinvidi je meč završio sa 25 poena i šest asistencija, Tomas je imao 20, Džo Heris 18, a Juta Vatanabe 14.

U redovima gostiju osim našeg reprezentativca, dvocifreni su još bili Zek Levin sa 38 poena, Demar Derozan je dodao 14 uz šest asistencija, a Kobi Vajt je upisao 11.