Dominacija Pecarskog i Glasa, Mornar ima razlog da vjeruje u opstanak

Barani savladali posljednjeplasirani MZT u 19. kolu AdmiralBet ABA lige - 93:84

19963 pregleda 8 komentar(a)

Mornar je mnogo puta ove sezone komplikovao utakmice koje su u jednom momentu izgledale dobijene, ali u okršaju sa MZT-om nije viđena ta vrsta stresa u "Topolici".

Barani su upisali veoma bitan trijumf u borbi za opstanak, slavili su 93:84, pa sada imaju tri pobjede više i bolji međusobni skor od tima iz Skoplja, fenjeraša na tabeli AdmiralBet ABA lige.

Tim Mihaila Pavićevića je dobro otvorio utakmicu, Gregor Glas je u prvoj četvrtini dao 13 poena, a crnogorski vicešampion u jednom momentu drugog perioda imao i plus 11.

Gosti su, ipak, do poluvremena izjednačili, a u prvoj polovini treće četvrtine vodili 59:53.

Od tog momenta je Mornar uglavnom kontrolisao stvari - dominirao je Marko Pecarski, "pojavili" su se i Petar Vujačić i Kristijan Džons, pa je serija od 11:0 (za 79:70) početkom posljednje dionice otvorila put ka šestoj pobjedi u regionalnom takmičenju u sezoni.

Glas i Pecarski su očigledno lideri ovog novog tima Mornara, pokazali su to i večeras.

Slovenac, koji je pozajmljen iz Cedevita Olimpije, meč je završio sa 26 koševa, na 24 se zaustavio sin nekašadašnjeg košarkaša Partizana Miroslava Pecarskog.

MORNAR - MZT 93:84 (27:26, 19:20, 22:22, 25:16)

Bar - Dvorana "Topolica". Gledalaca: 1.800. Sudije: Josip Radojković (Hrvatska), Dragan Porobić (Bosna i Hercegovina), Bojan Kruljac (Hrvatska).

Mornar: Goldvajr 7 (2-1), DŽONS 4 (1-0), GLAS 26 (8-7), Peković, ĐOKOVIĆ 4 (6-4), Vranković 4, Kovačević 8 (3-3), PECARSKI 24 (1-0), Miković, Vujačić 8 (1-1), VRANJEŠ 8 (3-2), Radetić.

MZT: Krstevski 1 (2-1), Bursać 3, MIĆOVIĆ 9, KEFI 13 (2-2), Andonoski, Robev, Kuk 17 (6-4), Ver 7 (2-2), ABU 20 (8-6), D. STOJANOVSKI 6 (2-2), V. STOJANOVSKI 8, Pandev.