Budućnost Voli furioznom 3. četvrtinom oduvala Igokeu

Gosti vodili do sredine 2. četvrtine, ali je od tada na terenu postojao samo jedan tim. Aleksa Ilić za 14 minuta upisao čak šest blokada, jednu manje od rekorda AdmiralBet ABA lige

11744 pregleda 5 komentar(a)
Džej Džej O'Brajen na večerašnjoj utakmici, Foto: KK Budućnost Voli/Filip Roganović

U 1. i početkom 2. četvrtine, djelovalo je da je Igokea kadra da prekine seriju od 10 poraza i konačno upiše prvi trijumf nakon 13. decembra. Košarkaši Budućnost Volija su djelovali uspavano, zbog čega su gosti u „Morači” vodili, ali je sve postavljeno na svoje mjesto.

U drugoj polovini druge dionice i u čitavoj trećoj, „plavi” su igrali fenomenalno i iz napada u napad povećavali prednost, koja je u 30. minutu bila čak 25 razlike (68:43). Tada je Vladimir Jovanović, uz ovacije sa tribina, u igru ubacio Suada Šehovića, a njegov tim do kraja sačuvao veliku prednost i slavio 91:58.

Tri dana nakon poraza od Pariza, kojim su praktično izgubljene šanse da se ijedan meč nokaut faze Evrokupa igra u „Morači”, Podgoričani su krenuli loše. Imali su problema i sa skokom i sa šutem, ali ni gosti nisu bili mnogo bolji, pa je nakon prvih 10 minuta bilo 12:14. Bivši trener Crvene zvezde, Vladimir Jovanović, vjerovatno je pomislio da bi mogao da drugi put ove sezone nadmudri imenanjaka i prezimenjaka, jer je Igokea u 2. četvrtini vodili 22:14, a onda imala i 30:23.

U tim trenucima su odgovornost preuzeli stranci - prvo Erik Grin, a potom i Tre Bel-Hejns, koji su uz pomoć Alfe Kabe i Petra Popovića preokrenuli već do poluvremena (38:34).

Poslije povratka iz svlačionica, na terenu je postojao samo jedan tim - Grin je nastavio gdje je stao, pogađali su i Džej Džej O’Brajen, Kaba i Edin Atić, pa je pitanje pobjednika bilo riješeno u 27. minutu, nakon koša Aleksandra Lazića za 60:38.

Do kraja su se postavljalo samo dva pitanja - kolika će biti konačna razlika i hoće li i za koliko Šehović popraviti rekord AdmiralBet ABA lige po broju trojki. Početkom posljednje dionice je ubacio svoju 406. u regionalnom takmičenju, ali je promašio preostala tri šuta iza linije 6,75...

Do kraja je bilo i prostora za egzibicije, a dugotrajne aplauze izmamio je fenomenalan alej-up reprezentativaca BiH - Atić je visoko nabacio loptu u kontri, a Lazić nebeskim skokom nadletio čuvara i zakucao loptu u koš.

Uzgred, i Aleksa Ilić je blistao i za 14 minuta upisao čak šest blokada! Jedna mu je nedostajala da izjednači rekord ABA lige, koji dijele petorica igrača, a među njima i dvojica bivših Budućnosti - Slavko Vraneš i Zoran Nikolić.

BUDUĆNOST VOLI - IGOKEA 91:58 (12:14, 26:20, 30:11, 23:13)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 400. Sudije: Hordov (Hrvatska), Juras, Stefanović (Srbija)

Budućnost Voli: REJNOLDS, BEL-HEJNS 12 (2-1), Šehović 3, Atić 17 (2-2), KABA 9 (6-3), Lekomt 4 (2-2), Lazić 11 (3-3), O’BRAJEN 10 (4-2), Ilić 4, Jagodić-Kuridža 2, POPOVIĆ 2, Grin 17.

Igokea: Kondić 4 (2-2), Nerandžić 5 (5-3), Delalić 7, TANASKOVIĆ 2 (2-2), Stanković 4, KROFORD 4, JOŠILO 5 (1-1), Milosavljević 12 (4-3), VOLER 2, MARIĆ, Đorđević 13 (2-1), Bošković.