Vučeviću novi "dabl-dabl", Čikago u krizi

Nikola Vučević imao je još jedno "dabl-dabl" izdanje u NBA ligi, ali su Čikago Bulsi nastavili seriju loših partija

4867 pregleda 9 komentar(a)

Četvrti poraz zaredom i druga uzastopna utakmica u kojoj nisu uspjeli da prebace 100 poena su dokaz da su košarkaši Čikaga u velikim problemima. Orlando Medžik je sinoć slavio protiv Bulsa (100:91) i odnio cijeli plijen iz "Junajted centra".

Nikola Vučević je za 34 minuta na terenu postigao 13 poena i uhvatio isto toliko skokova, šutirajući 5/11 iz igre.

Nikola Vučević

Šut za tri domaćeg tima je apsolutno nestao na ovoj utakmici, a prvu trojku su pogodili tek krajem treće četvrtine. Kombinovano sa 16 izgubljenih lopti, pobjeda je uvijek bila daleko, iako su na četiri minuta do kraja smanjili zaostatak na pet poena (91:86).

Najefikasniji je bio Zek Levin sa 26 poena, Demar Derozan je ubacio 19 uprkos povedi kuka, Vučević 13, a Kobi Vajt je dodao 12 sa klupe.

Paolo Bankero je predvodio Orlando sa 22, Markelu Fulcu je jedna asistencija falila za "tripl-dabl" (18 poena, deset skokova, devet dodavanja), Franc Vagner je upisao 18, a Vendel Karter 15.