Podgorica dobro namučila Budućnost, "plavi" odbranili trofej u Kupu

Tim Nebojše Bogavca do finiša prijetio favoritu, na kraju ubjedljiva pobjeda za 16. pehar - 76:67

8980 pregleda 12 komentar(a)

Podgorica je dobro namučila Budućnost Voli, natjerala je da sve do 38. minuta strahuje, ali više od toga nije mogla - "plavi" su odbranili trofej u Kupu Crne Gore (76:67), osvojili su ga 16. put od obnove crnogorske nezavisnosti u ukupno 17 nastupa.

Prvih 15 minuta finala u "Bemax areni" nije nagovještavalo uzbuđenja, ali je Podgorica od minus 15 došla u situaciju da vodi na poluvremenu.

Bilo je 40:38 poslije trojke Luke Bogavca u posljednjem napadu druge četvrtine, pa je Podgorica već tada poslala jasnu poruku favoritu da ga ne čeka šetnja do novog pehara.

Igralo se u nastavku praktično koš za koš, Podgorica je prijetila i propuštala šanse u posljednjem periodu da dođe do prednosti, a onda je jednostavno ostala bez energije u momentima kada je Budućnost dodala gas.

KK Podgorica

Konačnih plus devet u korist izabranika Vladimira Jovanovića i nisu pokazatelj dešavanja u finalnom duelu...

Tre Bel-Hejns je u Budućnost upisao 18 poena, imao je 12 skokova i osam asistencija, Erik Grin je upisao 17, Petar Popović devet...

U Podgorici je najefikasniji bio Bogavac sa 16.