Real lansirao još jednog talenta: Landur obilježio Mini Kopu, za Madriđane igrao i Marko Popović

Mamadu Landur u finalu protiv Barselone ostigao 56 poena, a imao je 33 skoka i pet blokada, za indeks korisnosti 82

9573 pregleda 4 komentar(a)
Košarkaši Reala, Foto: Twitter.com/RMBaloncesto

U uvertiri španskog Kupa kralja za košarkaše odigran je Mini Kopa turnir za igrače do 14 godina, a titulu je osvojio Real Madrid.

„Endesa Mini Kopa“ je prestižni turnir na kojem španski timovi imaju priliku da predstave perspektivne i talentovane mlade igrače.

Mariđani su u finalu pobijedili Barselonu (84:74), a meč je obilježio Mamadu Landur, koji je odigrao nevjerovatnu utakmicu.

Talentovani centar (13 godina, 211 cm) je postigao 56 poena, a imao je 33 skoka i pet blokada, za indeks korisnosti 82.

Landur je na kraju osvojio i priznanje za najkorisnijeg košarkaša.

Inače, za Real je na ovom turniru nastupao talentovani košarkaš Sutjeske Marko Popović. On je danas bio u startnoj petorci, a na terenu je proveo šest minuta.

Popović je poenterski najbolju utakmicu odigrao protiv Valensije, a meč je završio sa 14 poena. Betisu je ubacio 10, Mursiji osam, a Huventudu dva poena.