Propušten zicer u Tuzli, protiv Češke za istoriju

Košarkaši Crne Gore propustili šansu da pobjedom na gostovanju BiH ovjere plasman na Svjetsko prvenstvo, novu priliku imaće u nedjelju (19 časova) protiv Češke u „Morači”

13690 pregleda 4 komentar(a)
Nemanja Radović na večerašnjem meču, Foto: FIBA

Ni druga šansa da se izbori plasman na Mundobasket nije iskorišćena, valjda će treća biti sreća - košarkaši Crne Gore su poraženi od Bosne i Hercegovine u Tuzli 74:66, pa će u nedjelju od 19 časova protiv Češke u „Morači” imati posljednju priliku za odlazak na šampionat koji organizuju Filipini, Japan i Indonezija.

Neophodna im je pobjeda, bilo kakva, a u slučaju poraza bi čekali poklon iz Mađarske, gdje bi otpisani tim Stojana Ivkovića morao da savlada „zmajeve”...

U najvažniji obračun u posljednje četiri godine, tim Boška Radovića ući će jači za Nikolu Ivanovića, koji će sjutra igrati za Crvenu zvezdu protiv Albe u Evroligi, a u subotu se priključiti nacionalnom timu.

Teško se, ipak, oteti utisku da su „crveni” sve mogli da završe večeras, da ne dovode sami sebe u dramu posljednjeg dana kvalifikacija.

U 1. poluvremenu su dominirali u oba reketa, imali potpunu prevlast u skoku, ali to nisu uspjeli da „naplate”, jer su u napadu djelovali rasijano, gubili su i dosta lopti, zbog čega je na poluvremenu bilo svega plus tri (37:34).

Na krilima sjajne publike u dupke punom „Mejdanu”, „zmajevi” su mnogo bolje počeli 2. poluvrijeme.

Crna Gora je dala samo dva poena za sedam minuta, pa je domaćin serijom 14:2 od kraja 2. do sredine 3. četvrtine preokrenuo na 46:39. Nakon što su se malo riješili muka u napadu, gosti su opet stali i dozvolili BiH da posljednjih 10 minuta dočeka sa plus šest (54:48).

Nemanja Radović je bio raspoložen, dao trojku i poluhorog i omogućio svom timu da povede 55:54. Crna Gora je do posljednjeg izjednačenja stigla u 36. minutu, pogotkom Andrije Slavkovića iza linije 6,75 metara (59:59), a u neizvjesnoj završnici tragičar je bio Kendrik Peri, koji je promašio tri od pet bacanja u posljednjih 77 sekundi.

Amerikanac sa crnogorskim pasošem je i trojke šutirao loše (13-3), ali niko ne može ništa da mu zamjeri, jer je igrao 37 minuta i 36 sekundi, iako je u utorak veče stigao umoran, nakon osvajanja Kupa kralja sa Unikahom.

Valjda će se do nedjelje odmoriti i sa Ivanovićem odvesti Crnu Goru drugi put na šampionate svijeta...

BIH - CRNA GORA 74:66 (18:19, 16:18, 20:11, 20:18)

Tuzla - Dvorana “Mejdan”. Gledalaca: 5.000. Sudije: Maconi (Italija), Kozlovski i Salinš (Letonija).

BiH: Sejfić, ROBERSON 19 (4-3), HALILOVIĆ 16, Gegić 14 (2-2), KAMENJAŠ 7 (2-1), Čampara, Penava, LAZIĆ 6 (2-1), VRABAC 7 (3-1), H. Delalić 5, Topolović, A. Delalić.

Crna Gora: Ilić, SLAVKOVIĆ 8, HADŽIBEGOVIĆ 9 (2-2), Radović 16, Grbović, Đukanović, NIKOLIĆ 8 (6-2), Spasojević, Drobnjak 3 (2-1), POPOVIĆ 3, Žugić, PERI 19 (9-6).