Alba iznenadila Zvezdu, pet ekipa dijeli od 6. do 10. mjesta

8983 pregleda 6 komentar(a)
Nikola Ivanović u duelu sa Tamirom Blatom, Foto: Euroleague

Na posljednjoj utakmici u regularnom dijelu Evrolige prije nego što Fakundo Kampaco konačno dobije dozvolu da igra, Crvena zvezda se okliznula i umanjila šanse da se domogne četvrtfinala.

Beograđani su nestali u posljednjoj četvrtini protiv Albe, koja je u dvorani „Aleksandar Nikolić” slavila 87:72.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Filip Petrušev sa 14 poena, Nemanja Nedović je ubacio 11, Luka Vildosa 10 poena, a Nikola Ivanović devet.

Albu je do pobjede vodio Maodo Lo sa 24 koša.

Zvezda je sada na 13. mjestu Evrolige sa 11 pobjeda i 14 poraza, a ispred nje je Virtus sa skorom 12:13.

U borbi za plasman u plej-of je velika gužva, jer čak pet ekipa ima skor 13:12 i dijeli od 6. do 10. pozicije - Baskonija, Valensija, Partizan, Makabi i Žalgiris.

Jako blizu je i Anadolu Efes, koji ima 12:12. Branilac titule je večeras do pobjede nad Asvelom u Vilerbanu došao slobodnim bacanjima Vila Klajburna 5,5 sekundi prije kraja.

Valensija je u „Fonteti” izgubila od Olimpijakosa 92:85, a Bojan Dubljević je za domaće dao devet poena (trojke šutirao 7-3).