Čikago pobjedio Bruklin i prekinuo seriju poraza

Nikola Vučević upisao 38. "dabl-dabl" učinak u tekućoj sezoni: 13 poena i deset skokova

5193 pregleda 1 komentar(a)
Vučević i Spenser Dinvidi u duelu na prethodnom meču između ove dvije ekipe, Foto: Reuters

Nakon šest vezanih neuspjeha, Čikago Bulsi su sinoć savladali Bruklin Netse rezultatom 131:87.

Bulsi su postigli prvih 11 poena na meču, do poluvremena imali 34 razlike, a na početku posljednje dionice i +50 (101:51). Netsima je ovo najnefikasnija utakmica ove sezone i najubjedljiviji poraz.

"Mislim da od sad treba ovako da igramo i da damo sve od sebe posljednja 22 meča, jer razumijemo gdje se nalazimo. Naša energija mora da bude na pravom nivou" rekao je Zek Levin, koji je bio najbolji u domaćoj ekipi sa 32 koša.

Patrik Vilijams i Demar Derozan su dodali po 17, a identičan učinak su imali Vučević i Andre Dramond: obojica su postigli 13 poena i uhvatili deset skokova.

Kod gostiju, Kem Tomas se istakao sa 22, Set Kari je imao 19, Mikal Bridžis 10...

Ovim trijumfom, ekipa iz "vjetrovitog" grada se približila Vašingtonu, koji se nalazi na 10. mjestu na Istoku i posljednji je tim u zoni plej-ina.