Klipersi i Sakramento ispisali istoriju u nevjerovatnoj utakmici, Milvoki nastavio niz, Tompson ubacio 12 trojki

Kingsi trijumfovali u Los Anđelesu nakon 58 minuta igre, Milvoki može i bez Janisa Antetokumpa, Klej Tompson se "zapalio" i predvodio svoj tim do pobjede nad Hjustonom

5741 pregleda 4 komentar(a)
Dieron Foks i Malik Monk su kombinovano ubacili 87 poena, Foto: Reuters

Sakramento Kingsi su nakon dva produžetka savladali LA Kliperse rezultatom 176:175. Sa 351 postignutim poenom između dva tima, ovo je druga najefikasnija utakmica ikad odigrana u NBA ligi. Prvo mjesto još uvijek drži okršaj Detroita i Denvera (186:184) iz 1983. godine, gdje su ekipe ubacile nestvarnih 370 poena.

Domaća ekipa je gotovo 45 minuta provela u vođstvu, Kavaj Lenard je postigao 44, Pol Džordž 34 koša, ali nisu mogli protiv dvojca Dieron Foks-Malik Monk koji su imali 42, odnosno 45 poena i režirali preokret u posljednja dva minuta.

Klipersi su imali šest razlike (175:169), zatim je Harison Barns bio siguran sa linije penala za minus četiri, a onda su Monk trojkom i Foks šutem sa poludistance zaključili seriju 7:0 za veliku pobjedu ekipe sa sjevera Kalifornije.

Rasel Vestbruk je na drugom debiju u Los Anđelesu imao 17 poena i 14 asistencija, a Domantas Sabonis je pomogao Foksu i Monku sa 20 koševa i deset uhvaćenih lopti.

Milvoki Baksi su upisali 13. trijumf zaredom savladavši Majami Hit rezultatom 128:99. Janis Antetokumpo je morao zbog bola u desnom koljenu da napusti igru krajem prvog kvartala, ali to nije omelo njegove saigrače u ostvarivanju cilja.

Domaćini su bili u vođstvu od samog početka meča, tokom kojeg su samo povećavali prednost. Džru Holidej je bio najefikasniji sa 24 poena, Bobi Portis je postigao 18 i uhvatio 11 skokova, Bruk Lopez je dodao 17...

Džimi Batler je ubacio 23 za "vrelinu", Bam Adebajo 18, a Kejleb Martina 17.

Golden Stejt Voriorsi su na domaćem terenu bili bolji od Hjuston Roketsa 116:101. Klej Tompson je bio najbolji kod "ratnika" sa 42 poena i 12 datih trojki. Njemu je ovo treća partija u karijeri sa 12 ili više ubačenih šuteva iza linije 7,24, što je najviše u istoriji NBA lige.

Sjajnog beka su pratili Donte Divinćenco i Džordan Pul sa po 15 koševa, dok su se u poraženoj ekipi istakli Kenjon Martin Džunior sa 22, Titi Vašington sa 15 i Džejšon Tejt sa 14 poena.

U ostalim duelima, Nju Jork je na gostovanju u Vašingtonu slavio 115:109, Atlanta je pobjedila Klivlend (136:119), Šarlot je iznenadio Minesotu (121:113), a Finiks je opravdao ulogu favorita protiv Oklahome (124:115).