Tejtum trojkom donio pobjedu Bostonu, Memfis lako savladao Denver (VIDEO)

Seltiksi nastavili pohod ka osvajanju prvog mjesta na Istoku, Grizlisi u duelu dva Zapadna kontendera bolji od Nagetsa

7654 pregleda 2 komentar(a)

Džejson Tejtum je pogodio šut iza linije 7,24 na 1.3 sekunde do kraja meča, Džoel Embid je zatim sa tri četvrtine terena postigao nevjerovatan koš, ali nije uspio da šutne prije isteka vremena, pa su tako Boston Seltiksi trijumfovali u gostima protiv Filadelfije (110:107).

U posljednja tri minuta utakmice Seventisiksersi su ušli sa minusom od pet razlike. Serija 6:0 na krilima Embida je "zapalila" publiku u "Vels Fargo centru", ali su se Al Horford i Tejtum pobrinuli da slavlje kratko traje jer su sa pet brzih poena, vratili "keltima" plus četiri (107:103). Harden i Embid su sa linije penala izjednačili rezultat (107:107), prije nego što je najbolji igrač ekipe iz Masačusetsa hladnokrvno pogodio za pobjedu.

Džejlen Braun je sa 26 koševa bio najefikasniji u redovima gostiju, Tejtum i Derik Vajt su postigli po 18, Horford 15...

Embid je utakmicu završio sa 41 poenom i 12 skokova, Harden je upisao 21, a Tobajas Heris 19.

Memfis je na svom terenu bio bolji od Denvera (112:94). Grizlisi su u prvom poluvremenu napravili veliku prednost, koju su do kraja meča bez problema očuvali.

Dža Morent je predvodio domaće sa 23 poena, Tajus Džons je ubacio 17, a Ksavijer Tilman, Dilon Bruks i Luk Kenard po 12.

Nikola Jokić je bio najbolji kod Nagetsa sa 15 koševa i 13 skokova za 27 minuta u igri, Džef Grin je doprinio sa 12, dok su po 11 ubacili Kaldvel-Poup i Kristijan Braun.

U ostalim mečevima, San Antonio je upisao 16. poraz zaredom, izgubivši od Jute (102:118), Indijana je pobjedila na gostovanju Orlandu (121:108), Nju Jork je slavio peti put u nizu savladavši Pelikanse (128:106), a Šarlot je nadjačao Majami (108:103).