Kevin Durent debitovao za Finiks, Čikago bolji od Detroita, Boston savladao Klivlend

Durent na debiju za Sanse postigao 23 poena, Vučeviću skok falio za dabl-dabl, Klivlendov pokušaj preokreta ostao kratak

3924 pregleda 1 komentar(a)
Durent u dresu novog tima, Foto: Reuters

Jedan od najboljih igrača u ligi, Kevin Durent, se vratio na parket nakon povrede koljena i u prvoj utakmici za Finiks ubacio 23 poena za 27 minuta igre, šutirajući gotovo 70 odsto iz polja (10/15).

Sansi su slavili na gostovanju u Šarlotu (105:91), zahvaljujući sjajnom prvom poluvremenu u kojem su stekli dvocifrenu prednost, koju su do kraja uspjeli da sačuvaju.

"Uklapam se prilično dobro. Saigrači su na terenu dali sve od sebe da se osjećam udobno. Samo treba da nastavimo ovako" rekao je nakon meča Durent, koji je u Finiks stigao 9. februara iz Bruklin Netsa.

Devin Buker je bio najefikasniji u timu iz Arizone sa 37 koševa, Durent je upisao 23, dok je Diandre Ejton imao dabl-dabl učinak (16 poena, 16 skokova).

Keli Ubre je predvodio Hornetse sa 26, Teri Rozir je postigao 20, a Gordon Hejvord 15.

Čikago je trijumfovao na gostovanju u Detroitu rezultatom 117:115. Bulsi su u posljednjoj četvrtini umalo upropastili sve ono što su gradili u prethodne tri, ali su ipak zadržali prednost i upisali 29. pobjedu u sezoni.

Pistonsi su gubili dva razlike na deset sekundi do kraja kada je ruki, Džejden Ajvi, pozvao tajm-aut koji domaći nisu imali, što je rezultiralo tehničkom greškom i slobodnim bacanjem za Lavina. Ispostavilo se da je greška mladog Ajvija skupo koštala Detroit, jer je Lavin realizovao bacanje, Derozan je pogodio dva nakon brzog faula Pistonsa čime su Bulsi otišli na nedostižnih plus pet.

Levin je bio najbolji u ekipi iz "vjetrovitog" grada sa 41 poenom, Derozan je ubacio 21, Kobi Vajt 14, a crnogorski reprezentativac Nikola Vučević 12 uz devet skokova, ali i loše procente šuta (5/15).

Nikola Vučević

Bojan Bogdanović je postigao 34 za Detroit, Hamidu Dialo 19, a Ajvi 18.

Boston je na krilima Džejsona Tejtuma pobijedio Klivlend (117:113). "Ol-star" krilo Seltiksa je ubacio 41 poen, uhvatio 11 skokova i podijelio osam asistencija protiv jedne od najboljih odbrana u ligi.

Gosti iz Ohaja su u posljednjem kvartalu gubili i 20 razlike, ali su na pola minuta do kraja prišli na minus pet. Ipak, Smart i Tejtum su bili mirni sa linije penala i utakmicu priveli kraju.

Al Horford je ispratio Tejtuma sa 23 koša i 11 uhvaćenih lopti, Džejlen Braun se vratio na teren nakon kraće pauze i doprinio sa 16 poena, a Markus Smart je dodao 14.

Donovan Mičel je postigao 44, Darijus Garland 29, a Evan Mobli 12 (13 skokova) za Kavalirse.

Filadelfija se osvetila Majamiju za poraz od prije dvije noći i ubjedljivo slavila na Floridi (119:96).

Bez Džoela Embida, Tajris Maksi i Džejms Harden su predvodili Seventisikserse. Maksi je ubacio 27, Harden četiri manje, Tobajas Heris je dodao 18, Pol Rid 16 čime je odsustvo kamerunskog centra ostalo neprimjećeno.

Presudila je druga dionica koju su gosti iz Pensilvanije dobili sa 22 razlike (37:15).

U poraženoj ekipi, Bam Adebajo je imao 20 poena, a Džimi Batler 16.

Milvoki i Njujork su nastavili svoje serije pobjeda, trijumfima nad Orlandom (139:117), odnosno Bruklinom (142:118), Memfis je bio bolji od Hjustona (113:99), Lejkersi su bez Lebrona, Dejvisa i Dianđela Rasela nadjačali Oklahomu (123:117), dok je Nju Orleans seriju od četiri neuspjeha prekinuo pobjedom nad Portlandom (121:110).