Filadelfija prekinula Milvokijev niz, Minesota bolja od Sakramenta

Milvoki poražen nakon 16 uzastopnih pobjeda, Edvards predvodio Minesotu do trijumfa u Kaliforniji

6934 pregleda 0 komentar(a)
Antetokumpo napada Embida, Foto: Reuters

Milvoki Baksi su pred početak posljednje četvrtine imali 14 poena prednosti, bili na korak od 17. trijumfa zaredom, a onda su Siksersi na krilima Džoela Embida i Džejmsa Hardena preokrenuli i na kraju slavili rezultatom 133:130.

Harden i Embid su pogodili dvije vezane trojke na minut do kraja, koje su donijele Filadelfiji prvo vođstvo u drugom poluvremenu (127:125). Tim iz Pensilvanije je bio miran sa penala u završnici i riješio utakmicu u svoju korist.

Harden je predvodio Sikserse sa 38 poena, uz devet skokova i deset asistencija, Embid je ubacio 31, Tajris Maksi 26...

U poraženoj ekipi, Janis Antetokumpo je bio najefikasniji sa 34, dok su Bruk Lopez i Džru Holidej postigli po 26.

Minesota je slavila na gostovanju Sakramentu 138:134. Kingsima je ovo prvi poraz nakon pet trijumfa u nizu, dok su Timbervulvsi izašli kao pobjednici treći meč zaredom.

Entoni Edvards je sa 27 poena bio najbolji pojedinac u redovima Minesote, Majk Konli je dodao 24, a Džejden Mekdenijels 19.

Kod domaćih, Kevin Herter je ubacio 29, Dieron Foks 25, Domantas Sabonis 20 uz 14 uhvaćenih lopti.

U ostalim mečevima, Klivlend je lako izašao na kraj sa Detroitom (114:90), Majami je savladao Atlantu (117:109), Hjuston je u teksaškom obračunu bio bolji od San Antonia (110:122), a Toronto je nakon produžetaka nadjačao Vašington (116:109).