Senzacija u Zagrebu: Cibona nakon devet godina srušila Zvezdu

"Vukovi" slavili 85:81. Cibona je Zvezdu posljednji put savladala 24. aprila 2014. godine u polufinalu plej-ofa ABA lige

9345 pregleda 9 komentar(a)

Senzacija u 20. kolu Admiralbet ABA lige - nakon devet godina i 17 utakmica Cibona je konačno uspjela da savlada Crvenu zvezdu!

"Vukovi" su danas u Zagrebu pobijedili aktuelnog šampiona Jadrana 85:81, nanijeli mu drugi poraz ove sezone i otežali borbu za prvo mjesto i prednost domaćeg terena u eventualnom finalu plej-ofa! Posljednji put Cibona je savladala Crvenu zvezdu 24. aprila 2014. godine u polufinalu plej-ofa u "Štark areni", da bi u finalu savladala i Cedevitu i osvojila trofej.

Veliki je ovo šok za Crvenu zvezdu pred odlučujuće mečeve u Evroligi, ali i pred derbi sa Partizanom u ABA ligi u narednom kolu. Partizan sada ima pobjedu više i utakmicu više od velikog rivala.

Od početka utakmice je bilo vidljivo da se Zvezda muči, a Cibona je već u prvoj četvrtini imala šest poena prednosti - 22:16. Do kraja prvog perioda Zvezda je serijom 8:0 preokrenula i povela 24:22, da bi u drugoj četvrtini imala šest poena viška - 37:31.

Gosti su na odmor otišli sa poenom prednosti 40:39, prednost održavali i trećem periodu kada su imali šest poena viška (67:61), da bi nakon trojke Luke Vildose početkom posljednje četvrtine bilo 70:61 za šampiona Jadrana. Tada je krenula serija Cibone, koja je na četiri minuta do kraja izjednačila (73:73), a onda i povela kada je Krešimir Radovčić pogodio za 75:73.

Do kraja meča prednost je bila na strani domaćih i senzacija je kompletirana.

Najefikasniji u ekipi Josipa Sesara bio je Borna Kapusta sa 24 poena. Radovčić je ubacio 17, Lovro Mazalin 15, a Ivan Majcunić 11.

Kod Zvezde je najbolji bio Filip Petrušev sa 15 poena. Dvocifreni su bili još Vildosa (14), Nemanja Nedović 13, Fakundo Kampaco (12) i Ognjen Dobrić (12).