Lejkersi pokvarili Karijev povratak, Njujork savladao Boston nakon dva produžetka

Kari se vratio na parket u porazu Voriorsa, Niksi upisali deveti trijumf u nizu

4208 pregleda 0 komentar(a)

Nakon mjesec dana pauze, Stef Kari se vratio na teren, ali je Entoni Dejvis sa 39 poena pokvario povratničku žurku, vodeći "jezeraše" do pobjede nad Golden Stejtom (113:105).

Lejkersi su od početka utakmice bili u vođstvu, dobili prvu četvrtinu sa 15 razlike, imali prednost na poluvremenu, a u posljednjoj dionici zakomplikovali sebi posao.

Trojkom Entonija Lemba, "ratnici" su izjednačili rezultat tek po drugi put na meču na pet minuta do kraja (91:91). Ekipa iz Los Anđelesa se vratila na osjetniju prednost (103:95), prije nego što su Kari i Tompson sa dvije trojke približili Voriorse na koš zaostatka. Zatim je Entoni Dejvis sa četiri poena u kratkom intervalu riješio meč, sa par slobodnih bacanja i flouterom iz teške pozicije.

Dejvis je predvodio "ljubičasto-zlatne" sa 39 koševa, Ostin Rivs je upisao 16, Troj Braun 14.

Kari je bio najefikasniji u ekipi Golden Stejta sa 27 poena, od čega je 19 ubacio u posljednjem kvartalu. Klej Tompson je dodao 22, a Drejmond Grin 15. Ovim porazom Voriorsi su prekinuli seriju od pet trijumfa zaredom.

Njujork je trenutno ekipa sa najdužim nizom pobjeda u ligi - sada ih imaju devet. Izabranici Toma Tibodoa prelaze svaku prepreku koja im stane na put, a pao je i Boston u "TD Gardenu" nakon 58 minuta igre (131:129).

Zbog povrede Džejlena Bransona, priliku da počne utakmicu je dobio Imanuel Kvikli, što je maksimalno iskoristio - 38 poena (rekord karijere), osam skokova, sedam asistencija i nekoliko važnih koševa u produžecima za 55 minuta provedenih na parketu.

Džulijus Rendl je dodao 31, a Ar Džej Beret 29 za Nikse koji se sada nalaze na petom mjestu Istočne konferencije.

Kod domaćina Džejson Tejtum je postigao 40 poena, Džejlen Braun je doprinio sa 29, Al Horford je imao 20 koševa i 14 skokova...

LA Klipersi su prekinuli seriju od pet poraza, savladavši Memfis 135:129. Grizlisi su u trećem periodu ubacili 51 poen, ali su domaćini u posljednjoj četvrtini napravili seriju 24:2 i time riješili pitanje pobjednika.

Pol Džordž je bio najefikasniji sa 42 koša, Kavaj Lenard je upisao 34, a Erik Gordon 17.

U timu iz Tenesija, koji će do daljnjeg nastupati bez Dža Moranta, Dezmond Bejn je postigao 30, Tajus Džons 25, Džeren Džekson 24 poena...

U ostalim mečevima, Milvoki je bio bolji od Vašingtona (117:111), Oklahoma je slavila protiv Jute (129:119), Hjuston je deklasirao San Antonio (142:110), Portland je bio bolji od Orlanda (122:119), a Bruklin je savladao Šarlot (102:86).