SC Derbi izgubio u Čačku, Džekson promašio šut za produžetak

„Studenti” minut i 56 sekundi prije kraja, trećom uzastopnom trojkom Nikole Pavlićevića, poveli 90:88, ali nisu iskoristili nijedan od četiri preostala napada, pa su izgubili 92:90

2865 pregleda 0 komentar(a)
Loren Džekson na večerašnjoj utakmici, Foto: KK Borac/Duško Radišić

Utakmica prepuna preokreta, u kojoj su oba tima imala maksimum osam poena prednosti, morala je da se riješi u posljednjem minutu.

Nažalost, nepovoljno po SC Derbi - tim Andreja Žakelja poražen je od Borca u Čačku 92:90, pa će se u finišu sezone grčevito boriti za mjesto u plej-ofu AdmiralBet ABA lige.

Borac je, s druge strane, napravio ogroman korak ka izbjegavanju direktnog ispadanja, jer sada ima bod više od MZT-a.

Činilo se da su gosti stekli ključnu prednost minut i 56 sekundi prije kraja, kada je Nikola Pavlićević pogodio treću vezanu trojku za manje od minut i po i preokrenuo na 90:88.

Ali, domaći se nisu predavali - prvo je Hanter Hejl izjednačio iz kontre, nakon što je Pavlićević promašio iza linije 6,75, a potom je poslije izgubljene lopte iskusnog crnogorskog plejmejkera Sava Lešić prvo uhvatio loptu u napadu, pa zakucao za 92:90 na 46 sekundi do kraja.

Mario Drežnjak je nakon tajm-auta izgubio loptu, domaći iscijedili cijeli napad, pa je Žakelj uzeo novi minut odmora na tačno 10 sekundi do kraja.

Lopta je bila u rukama Lorena Džeksona, koji je pokušao da izbori produžetak, ali je promašio sa poludistance.

„Čestitke Borcu na sasvim zasluženoj pobjedi. Meč je bio težak za nas, kao i period od tri sedmice, ali to nije alibi, ni izgovor. Bez dva visoka igrača je bilo teško parirati 40 minuta, ali mislim da smo mogli bolje, pogotovo u skoku. To je pitanje fokusa i želje, a nije ih bilo. Borac je zbog toga dobio utakmicu”, rekao je Žakelj na pres konferenciji.

Danilo Tasić je bio najefikasniji u poraženom timu sa 24 poena, Pavlićević je ubacio 14, Emir Hadžibegović 13, a Flečer Megi 11. Podbacio je Džekson sa svega šest koševa, uz šut iz igre 9-2.

„Studenti” nisu imali rješenja za Lešića, koji je meč završio sa 22 poena, ali i čak 16 skokova, od kojih sedam u napadu!

BORAC - SC DERBI 92:90 (24:25, 27:21, 16:18, 25:26)

Čačak - Dvorana kraj Morave. Gledalaca: 500. Sudije: Radojković, Kruljac, Terlević (Hrvatska).

Borac: BOLDVIN 13 (4-2), Ćurčić, Glišić, LEŠIĆ 22 (8-6), Petrović, TOMAŠEVIĆ 14 (6-4), Gagić 4, Kočović, NOVAKOVIĆ 6, Todorović, Čarapić 2, HEJL 31 (6-6).

SC Derbi: DŽEKSON 6 (2-2), Megi 11, Pavlićević 14 (2-1), Vučević 4, SLAVKOVIĆ 8 (2-1), HADŽIBEGOVIĆ 13, Goranović, BAĆOVIĆ, Tasić 24 (6-3), DREŽNJAK 10 (3-3).