Mornar pao u posljednjih šest minuta, slijedi teška borba za opstanak

Iako su vodili 70:69, Barani poraženi na gostovanju Megi 89:78

16027 pregleda 8 komentar(a)
Petar Vujačić na utakmici sa Megom, Foto: KK Mega/Ivica Veselinov

Šest minuta prije kraja, Novozelanđanin Kori Vebster je na debiju svojim 14. poenom donio vođstvo Mornaru na gostovanju Megi (70:69).

Beograđani su, međutim, nakon tajm-auta Marka Baraća uzvratili serijom 6:0 i više nijednom nisu dozvolili rivalu da priđe na manje od minus četiri. Šta više, na dva i po minuta do kraja su izjednačili do tada rekordnih plus 10 (81:71) i trasirali put do pobjede (89:78), a Barane poslali u tešku i neizvjesnu borbu za opstanak.

Tim Mihaila Pavićevića ima skor 6:13, a iza njega su samo Igokea (5:14), Borac (5:15) i MZT (4:16). Iz AdmiralBet ABA lige ispada jedan tim, a jedan ide u baraž, što će Mornar pokušati da izbjegne...

Barani su odlično počeli meč, poveli 11:3, a u finišu 1. četvrtine stekli plus devet (24:15).

Mega je do prvog vođstva stigla u 13. minutu, trojkom Pljevljaka Andrije Grbovića za 26:24, da bi mladi crnogorski reprezentativac u 26. minutu donio svom timu prvi put dvocifrenu prednost (57:47).

Mornar je smogao snage da se vrati, preokrenuo zahvaljujući Vebsteru i Balši Živanoviću, ali je u finišu potpuno pogubio konce...

MEGA - MORNAR 89:78 (20:24, 21:15, 19:17, 29:22)

Beograd - Hala sportova „Ranko Žeravica”. Gledalaca: 800. Sudije: Nedović (Slovenija), Porobić (BiH), Milojević (Srbija).

Mega: Paunović, BRANKOVIĆ 9 (2-1), RUDAN 11 (4-3), Uskoković 3 (2-1), KAZALON 6, ĐURIŠIĆ 20 (5-4), Kovačević, CEROVINA 19 (7-4), Rori 13, Grbović 8 (1-1), Terzić, Mušikić.

Mornar: Goldvajr 2, Džons 8 (3-2), GLAS 12 (2-2), Živanović 8 (2-1), ĐOKOVIĆ, Vebster 17 (3-3), VRANKOVIĆ 14 (7-4), Kovačević 2, PECARSKI 4, Miković, Vujačić, VRANJEŠ 11 (2-2).