Partizan za korak bliže plej-ofu, Olimpijakos u derbiju srušio Barselonu, Baskonija slavila u Madridu

Olimpija iz Milana savladala Valensiju, Žalgiris Albu, a Bajern bolji od Asvela

7875 pregleda 10 komentar(a)
Zek Ledej na utakmici u Bolonji, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 07.03.2023. 23:09h

Košarkaši Partizana napravili su još jedan krupan korak ka mjestu koje vodi u plej-of Evrolige - ekipa Željka Obradovića je večeras u 27. kolu u Bolonji savladala Virtus 88:79 i sada je na skoru od 15 pobjeda i 12 poraza.

Sa druge strane, italijanski predstavnik je zakomplikovao borbu za četvrtfinale i ovo večeras mu je bio 15. poraz, uz 12 trijumfa.

Partizan je na poluvremenu imao dva poena minusa (47:45), ali je u nastavku odigrao dobro, kontrolisao situaciju i upisao bitnu pobjedu. Domaći su u trećem periodu samo u dva navrata imali prednost, a Partizan je u posljednjoj dionici poslije koša Ledeja imao i 10 poena viška - 77:67.

Beograđane su do pobjede vodil Kevin Panter i Dante Egzum sa po 17 poena. Naneli je ubacio 16.

Kod Virtusa je najefikasniji bio Žaite sa 14 poena. Miloš Teodosić je imao po 11 poena i asistencija, a Marko Belineli je meč završio bez postignutih poena.

Derbi 27. kola Evrolige pripao je Olimpijakosu - Atinjani su večeras na domaćem terenu savladali Barselonu 77:70 i osamostalili se na vrhu tabele.

Ekipa Jorgosa Barcokasa ima 19 pobjeda i osam poraza, trijumf više od večerašnjeg rivala.

Početak je protekao u znaku Barselone - nakon 10 minuta ekipa Šarunasa Jasikevičijusa imala je devet poena prednosti (20:11), ali je u drugoj četvrtini postigla samo sedam poena, pa su domaći na poluvrijeme otišli sa dva poena viška - 29:27.

U nastavku je Barsa samo jednom vodila - 33:31 nakon poena Laprovitole. Do kraja meča situaciju na terenu su kontrolisali Atinjani i u ovom trenutku još jednom dokazali da su možda ekipa koja je u najboljoj formi u Evroligi.

Najefikasniji kod Olimpijakosa je bio Meksik sa 16 poena. Larencakis je ubacio 14, a Vezenkov 13.

Na drugoj strani se istakao Nikola Mirotić sa 19 poena.

Baskonija je iznenadila Real u Madridu i slavila 85:81, a presudila je posljednja četvrtina koju je ekipa iz Vitorije dobila 13 razlike.

Baskoniju je do pobjede vodio Kostelo sa 20 poena, a 18 je ubacio Tompson.

Kod Reala je najefikasniji bio Musa sa 21 poenom. Tavares je ubacio 13, a Poarije 10 poena.

Valensija je na domaćem terenu izgubila od Milana 88:84 i zakomplikovala borbu za četvrtfinale.

Treća četvrtina su "manekeni" dobili 26:13, poveli 65:55, ali je domaća ekipa uspjela da u posljednjem minutu priđe na poen zaostatka - 85:84. Preokret, ipak, nije bio moguć.

Valensija je na skoru 13-14, Milano na 11-15, uz utakmicu manje.

U italijanskoj ekipi je najefikasniji bio Nejpir sa 28 poena, na drugoj strani se istakao Džons sa 19 poena. Crnogorski reprezentativac Bojan Dubljević meč je završio sa osam poena i šest skokova.

Žalgiris je na krilima Ajzee Tejlora savladao Albu u Berlinu 66:63. Tejlor je bio najefikasniji sa 14 poena, a Ulanovas je meč završio sa 10.

Kod Albe su Smit, Lo i Sikma meč završili sa po 10 poena.

Bajern je savladao Asvel 76:72. Najefikasniji u ekipi iz Minhena bio je Obst sa 15 poena, na drugoj strani je 18 ubacio Bost.