Sjajni Vučević razbio Jokićev Denver, Klivlend slavio na Floridi

Nikola Vučević vodio Bulse do pobjede protiv Nagetsa, Kavalirsi savladali Majami

6250 pregleda 7 komentar(a)
Vučević u duelu sa Eronom Gordonom, Foto: Reuters

Čikago je ostvario neočekivani trijumf u borbi za plej-of. Na gostovanju lideru Zapadne Konferencije, ekipa iz "vjetrovitog grada" je u drugom poluvremenu napravila prevagu i na kraju ubjedljivo slavila - 117:96. Nikola Vučević je odigrao odličnu partiju, upisavši 25 poena i 15 skokova (9/17 šut iz igre).

Pobjeda Bulsa postaje još impresivnija kada se uzme u obzir da su Nagetsi najbolji domaći tim u NBA ligi, sa skorom 30-4, te da su na posljednjih 25 utakmica u "Bol Areni" 24 puta bili bolji od rivala.

Vučeviću je ovo bio 40. dabl-dabl učinak ove sezone, po čemu zauzima treće mjesto u ligi, a Čikago sada ima svega jedan trijumf manje od Vašingtona, koji zauzima posljednju poziciju što vodi u plej-of.

Nikola Vučević

Zek Levin je bio najefikasniji sa 29 koševa, Vučević je imao 25, Patrik Vilijams 18, a Demar Derozan 17.

Nikola Jokić je odigrao slab meč po svojim visokim standardima. Postigao je 18 poena, ali je prekinuo niz od 51 uzastopne utakmice u kojima je šutirao preko 50 odsto iz polja. Dodao je i 12 skokova i osam asistencija, uz pet izgubljenih lopti.

Eron Gordon ga je ispratio sa 17, dok je Majkl Porter Džunior ubacio 12.

Klivlend je nastavio sa dobrim igrama, upisavši treću pobjedu zaredom. Kavalirsi su na gostovanju Majamiju slavili rezultatom 104:100, pa sa skorom 42-26 zauzimaju četvrtu poziciju na Istoku.

"Konjanici" su u prve tri četvrtine dozvolili domaćinima gotovo 60 odsto šuta iz igre, ali su u posljednjem kvartalu pojačali defanzivu i spustili "vrelinu" na mizernih 29 odsto.

Darius Garland je predvodio tim iz Ohaja sa 25 poena, Donovan Mičel je dodao 18, dok je Džeret Alen doprinio sa dabl dablom - 15 koševa i 12 uhvaćenih lopti.

U poraženoj ekipi, Džimi Batler je postigao 28, Tajler Hiro 22, a Bam Adebajo 17.

Dalasu očigledno teško ide pronalaženje hemije u ekipi nakon dolaska Kajrija Irvinga, pošto su upisali novi neuspjeh. Ovaj put je bolji bio Nju Orleans (113:106), što je timu iz Luizijane druga pobjeda u posljednjih osam mečeva.

Luka Dončić je bio primoran da napusti igru sredinom treće dionice zbog povrede butine. Do tog trenutka Slovenac je ubacio 15 poena, uz osam uspješnih dodavanja.

Si Džej Mekolum je postigao 32 koša, uključujući i trojku na dva minuta do kraja koja je odbila posljednji nalet Maveriksa. Trej Marfi je dodao 16, a po 14 su imali Herb Džons i Džekson Hejs.

Irving je bio najbolji igrač teksaške ekipe sa 27 poena, Tim Hardavej je upisao 17, a Kristijan Vud 15.

U ostalim mečevima večeri, Atlanta je pobijedila Vašington (122:120), Boston je rutinski odradio posao protiv Portlanda (115:93), Finiks je na zagrijavanju ostao bez Kevina Durenta, koji je lakše povrijedio članak, ali to im nije zasmetalo da deklasiraju Oklahomu (132:101), dok su LA Klipersi nadjačali Toronto (108:100).