Partizan upao u Milanovu mašineriju, Olimpijakos deklasirao Bajern, Valensija namučila Real

Šesta pobjeda zaredom italijanske ekipe

4878 pregleda 2 komentar(a)

Olimpija iz Milana je u takvoj seriji pobjeda u Evroligi da više ni plasman u Top 8 ne djeluje nemoguće, iako je dugo bio pretposljednji tim na tabeli.

"Manekeni" su savladali Partizan 76:62 za šesti trijumf zaredom u elitnom takmičenu i to im je 12. u sezoni - imaju tri manje od ekipa koje su u zoni plasmana u četvrtfinale.

Trideset minuta je u Gradu mode gledan košarkaški rat izabranika Etorea Mesine i Željka Obradovića, a onda je domaćin u posljednjem minutu treće četvrtine počeo seriju 15:0 kojom je u jednom momentu došao do prednosti 60:46.

Od tog udarca "crno-bijeli" nisu uspjeli da se oporave...

Bili Beron je sa 14 poena predvodio Olimpiju, 12 je upisao Brendon Dejvis, u beogradskom sastavu je 15 imao Kevin Panter.

Partizan, koji je u prvom poluvremenu imao devet poena razliek, nakon ovog poraza ima skor 15-13.

Valensija je izgubila u Madridu od Reala (95:91).

Tim našeg Bojana Dubljevića (imao je učinak od 10 poena) morao je da se pomiri sa 15. porazom u 28 mečeva.

Bitan trijumf u borbi za plej-of je upisao Žalgiris nad Asvelom (85:67), dok je Olimpijakos deklasirao Bajern u Pireju - bilo je 102:74.

Virtus je bio mnogo bolji od Albe u Berlinu (96:74) uz 22 poena Kajla Vimsa i 21 Miloša Teodosića.