Zvezda igrala pa stala u OAKA areni, ekipi Duška Ivanovića izmiče plej-of

U 28. kolu Panatinaikos je odbranio domaći parket protiv Crvene zvezde - 75:66 (9:17, 20:25, 23:13. 23:11)

8468 pregleda 7 komentar(a)
Duško Ivanović, trener Crvene zvezde, Foto: Cibona/Marin Susic

Crvena zvezda je porazom u OAKA areni izgubila korak sa klubovima koji se bore za posljednja mjesta u doigravanju Evrolige. U 28, kolu Panatinaikos je odbranio domaći parket - 75:66 (9:17, 20:25, 23:13. 23:11)

Imali su izbranici Duška Ivanovića i 16 poena prednosti, ali sa dvje serije tokom treće četvrtine domaćin prišao, a u posljednjih 10 minuta ušao sa svega minus tri.

A četvrtu dionicu kao u transu su odigrali domaći košarkaši, Zvezda je postigla svega 11 peona.

Papajanis sa 17 poena i sedam skokova je bio najbolji u "zelenom" dresu, Petrušev sa 12 poena i devet skokova u "crveno-bijelom". Nikola Ivanović za 13 minuta šest poen i dva skoka, a Kampaco se za 15 minuta nije upisao u strijelce, dok je Vildosa dao samo sedam poena.

Zvezda ima skor od 12 pobjeda i 16 poraza, Pao, koji je otpustio Dejana Radonjića zabilježio je tek devetu pobjedu.

Makabi je slavio na parketu dvostrukog uzastopnog prvaka Evrope, Anadolu Efesa (86:64), pa se Ponos Izraela priključio grupi ekipa koje se bore za posljednja mejsta u doigravanju sa skorom 15:13. Isti skor imaju Partizan na sedmom i Žalgiris na devetom mjestu. I Baskonija ako izgubi u Monte Karlu će imati isti odnos pobjeda i poraza.

Fenerbahče je u derbiju bio bolji od Barselone - 81:73.

U ekipi pobjednika pet dvocifrenoh košarkaša, Motli 16, Gudurić 14, a Nikola Mirotić je za Barsu ubacio 19 poena.