Sutjeska ugrabila posljednju vizu za plej-of

NBikšićani savladali Slogu 77:70 i zauzeli 7. mjesto u NLB ABA2 ligi. U četvrtfinalu završnog turnira rival će im biti Krka

2755 pregleda 10 komentar(a)
Miloš Vujović je ubacio 18 poena, Foto: ABA liga/Dragana Stjepanović

Sve što je Sutjeska radila tokom cijele sezone svelo se u 40 minuta utakmice sa Slogom.

Nikšićane je samo pobjeda nad Slogom vodila na završni turnir NLB ABA2 lige u Domžalama, a cilj je ispunjen - tim Darka Vujačića je dominirao u 2. poluvremenu i slavio 77:70.

Sutjeska nije dobro počela meč, jer je gubila 19:12, a u 20. minutu imala i dvocifren zaostatak (36:26).

Do velikog odmora su Džejkobi Ros i Miloš Vujović smanjili na 30:36, da bi prvo vođstvo od uvoda utakmice donio Mašan Vrbica trojkom za 43:42 u 24. minutu.

Njom je otvorena serija 14:0, kojom je Sutjeska preokrenula na 54:42 i praktično riješila pitanje pobjednika.

Najefikasniji je bio Majkl Veders sa 21 poenom, Vujović je ubacio 18 (uz sedam skokova), Ros 14, a Vrbica 13, uz devet asistencija.

U poraženom timu najbolji je bio Elvis Čekić sa 17 koševa.

Sutjeska je ovom pobjedom zauzela 7. mjesto, pa će u četvrtfinalu igrati sa Krkom.

Krka je tu poziciju obezbijedila trijumfom nad Zlatiborom (106:97), pa su četiri ekipe - Podgorica, Borac, Zlatibor i Široki - završile od 3. do 6. mjesta sa skorom 9:4.

U tom krugu je dvije pobjede ostvarila Podgorica, a kako je savladala Borac, koji je takođe imao skor 2:1, zauzela je 3. mjesto, pa će u četvrtfinalu igrati sa šestoplasiranim Zlatiborom.

Borac ide na Široki, a prvoplasirani Helios će se sastati sa Pelisterom.

To znači da je moguć crnogorski derbi u polufinalu ABA2 lige, samim tim i šansa da se četvrti klub iz naše zemlje, kao šampion ili učesnik baraža, domogne elitnog takmičenja.