Živanović heroj, Mornar dobio ključnu bitku za opstanak

Barani savladali Borac u „Topolici” 104:99, a mladi plejmejker za 11 minuta i osam sekundi ubacio 16 poena, od kojih čak 11 u ključnoj seriji 13:0 za 104:94

20196 pregleda 7 komentar(a)

Gotovo cijele sezone je igrao malo, čak i kada se povrijedio Vladimir Mihailović i otišao Deron Rasel, ali kada je bilo najvažnije, Balša Živanović je izrastao u heroja Mornara - u ključnom obračunu za opstanak, Barani su savladali Borac u „Topolici” 104:99, a mladi plejmejker je za 11 minuta i osam sekundi ubacio 16 poena, od kojih čak 11 u ključnoj seriji 13:0 za 104:94.

Utakmicu na kojoj se odbrane praktično nisu igrale 35 minuta je, osim šuterske „klinike” 21-godišnjeg Baranina, obilježila upravo igra u defanzivi domaćih kada se rješavalo pitanje pobjednika.

Čačani su pet minuta i 39 sekundi prije kraja poveli 94:91 jednim od dva slobodna bacanja Hantera Hejla, ali nisu dali nijedan koš do 21 sekundu prije posljednje sirene, kada je Uroš Čarapić ubacio trojku za 104:97.

Tada je sve već bilo riješeno, jer je Živanović sa tri trojke i polaganjem ne samo obezbijedio pobjedu, već i željenih plus četiri, pa Mornar sada ima dvije pobjede i bolji međusobni skor od pretposljednjih Čačana.

Barani imaju skor 7:13, pa su iza njih tri ekipe - Igokea (6:14), Borac (5:16) i MZT (4:17). Iz ABA lige direktno ispada jedan tim, a pretposljednji ide u baraž sa finalistom ABA 2.

S obzirom na to da imaju bolji međusobni skor od timova iz Čačka i Skoplja, a da su u Laktašima savladali jedinog predstavnika BiH, praktično su obezbijedili opstanak u eliti...

MORNAR - BORAC 104:99 (31:27, 22:28, 29:26, 22:18)

Bar - Dvorana „Topolica”. Gledalaca: 824. Sudije: Boltauzer (Slovenija), Hadžić, Vovk (Hrvatska).

Mornar: Goldvajr 2, Džons 14 (3-2), GLAS 6, Živanović 16 (2-0), ĐOKOVIĆ 10 (4-3), Vebster 10 (1-1), VRANKOVIĆ 12 (1-0), Kovačević 2 (2-2), PECARSKI 16 (2-2), Miković, Vujačić, VRANJEŠ 16 (10-7).

Borac: BOLDVIN 8 (1-1), Glišić, LEŠIĆ 10 (4-2), TOMAŠEVIĆ 9, Gagić 10, Kočović, Radonjić 14, Todorović 3, ČARAPIĆ 14 (2-2), HEJL 31 (11-9).