Bruklin slavio u Denveru, Njujork savladao Lejkerse

Netsi preživjeli nalet Nagetsa u četvrtoj četvrtini, Niksi nakon tri uzastopna poraza trijumfovali u "gradu anđela"

5866 pregleda 1 komentar(a)
Nikola Jokić upisao 102. tripl-dabl u karijeri, Foto: Reuters

Bruklin je u "Bol areni" savladao Denver rezultatom 122:120, zahvaljujući sjajnoj trećoj dionici u kojoj su napravili ključnu razliku (38:17).

Netsi su odlično počeli utakmicu, vodili 49:39 sredinom drugog kvartala, ali je domaći tim serijom 30:12 završio prvo poluvrijeme, a Džamal Mari je trojkom sa devet metara u posljednjoj sekundi "zapalio" publiku i donio Nagetsima prednost od osam poena pred odlazak na veliku pauzu (69:61).

Ipak, u trećem periodu tim sa Istočne obale je odigrao sjajno u oba pravca, preuzeo vođstvo, pa je na osam minuta do isteka regularnog toka imao i plus 15 (109:94).

Ulazak Kristijana Brauna je pokrenuo lidere Zapada, koji su polako topili razliku i na 40 sekundi do kraja prišli na pola koša zaostatka (121:120).

Nikola Jokić je zatim promašio težak šut sa jedne noge za vođstvo, a nakon što je Mikal Bridžis bio polovičan sa linije penala, srpski centar je trojkom iz okreta umalo donio trijumf "grumenju", ali je njegov pokušaj ipak ostao kratak.

Jokić je zabilježio novi tripl-dabl (35 poena, 20 skokova, 11 asistencija), Majkl Porter Džunior je dodao 23, dok je Džamal Mari postigao 16 koševa.

U pobjedničkoj ekipi, Bridžis je bio najefikasniji sa 25, Nik Klakston je imao 20, a Spenser Dinvidi 15, uz 16 uspješnih dodavanja.

Njujork je nakon poraza od Klipersa, uspio da nadjača drugi tim iz Los Anđelesa, Lejkerse rezulatom 112:108.

Niksi su imali deset razlike na dva minuta do kraja, a onda su domaćini ubacili osam poena u nizu i priprijetili ekipi iz "velike jabuke". Ipak, sve dileme je sa dva slobodna bacanja otklonio bivši igrač "jezeraša" Džoš Hart.

Džulijus Rendl je predvodio Njujork sa 33 poena, Ar Džej Beret je imao 30 (20 u drugom poluvremenu), Imanuel Kvikli 15...

Dianđelo Rasel je ubacio 33, Entoni Dejvis 17 (16 skokova), a Denis Šruder 14 za "ljubičasto-zlatne".

U ostalim mečevima, Filadelfija je savladala Vašington (112:93), Nju Orleans je rutinski odradio posao protiv Portlanda (127:110), Oklahoma je bila bolja od San Antonia (102:90), dok je Klivlend pobijedio Šarlot (114:108).